Haydi Çocuklar Camiye

6 Haziran 2018 Çarşamba

Çocuklarla ilgili Osmaniye’den de bir haberimiz var. Ramazan ayı bereketi ve rahmeti ile devam ederken, çocuklara da oruç ve namaz gibi ibadetlerin önemi küçük yaşlarda  yavaş yavaş öğretiliyor. Osmaniye’de büyükler miniklere  “Haydi Çocuklar Camiye” dedi ve onlar da teravih namazı için camiye koştu. Dahası, çeşitli Ramazan etkinlikleriyle de eğlendiler.

Teravih namazına gidenler arasında 5 vakit namaza başlayanlar da oldu

Mübarek Ramazan ayının son günleri yaşanırken, bu Ramazanda çocuklara yönelik cami  etkinlikleri dikkat çekti. Çocuklar da iftarın bereketini ve teravih namazının huzurunu küçük yaşlarda yetkili kurumlarca sağlıklı şekilde öğrenmeye başladı.

Bu görüntüler Osmaniye’nin Kadirli ilçesinden. “Haydi Çocuklar Camiye” projesi kapsamında çocuklar önce hep birlikte iftarlarını açtılar. Daha sonra Miraç Camii’nde teravih namazı kıldılar.

40 gün camide namaz kılan, 40 ayet ve hadis ezberleyenler ödüllendiriliyor

Namazın ardından, kadirli ilçe müftülüğü de bir sürpriz yaptı. Onları hacivat-karagöz bekliyordu. Çocuklar çok eğlendi. Ramazanın ilk gününden buyana, teravih namazıyla kalmayıp, 5 vakit namaza başlayanların da olması, çalışmanın başarısını gösteriyordu. Ayrıca Miraç Camii’nde düzenlenen yarışmada, 40 gün boyunca düzenli olarak camiye gelip namaza devam eden, sosyal etkinliklere katılan 40 ayet ve hadis ezberleyen çocuklar ödüllendirildi. Bilgisayar, bisiklet, mp3 çalar, kol saati gibi hediyeler dağıtıldı. 

“Çocuklarımız 40 gün boyunca 5 vakit namazı camide kılmak için adeta birbiriyle yarıştılar. Sonuçta cemaat sevindi müftülüğümüz sevindi çocuklarımız sevindi ve geleceğimiz olan gençlerimizin çocuklarımızın camide vakit geçirmesi bizi daha da umutlandırdı. Hepimizin sevinci bir tarafa tabii ki çocuklarımızın aldıkları hediye ile sevinmesi bir başka oldu. Umuyorum ki Recep hocamızın yapmış olduğu bu çalışma diğer camilerimize diğer hocalarımıza örnek olur her cami çiçek açar. Çocuklar camiye”