Diyanet’ten Bağımlılıktan Kurtulan Gençlere Umre Hediyesi

7 Mayıs 2015 Perşembe

Diyanet İşleri Başkanlığı,gençleri ölüme sürükleyen madde bağımlılığından kurtarmak adına önemli bir manevi destek hizmetine hazırlanıyor. Başkanlık, madde bağımlılığı tedavisi görüp bu illetten kurtulan gençleri umreye götürecek, bir daha uyuşturucu tuzağına düşmemeleri için demanevi destekte bulunacak.

 

 
 
Diyanet İşleri Başkanlığı bağımlı gençlere destek olmak amacıyla yola çıktı, AMATEM ve Türkiye Diyanet Vakfı ile el ele vererek madde bağımlılığından kurtulanların hayata yeni bir sayfa açmaları için umre projesi başlattı. Projeyle bağımlılıktan kurtulan gençler umreyle ödüllendirilecek.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yaşar Yiğit, projeyle ilk etapta 40 gencin kutsal topraklara götürüleceğini söyledi. Projenin başarılı olması durumunda ülke geneline yaygınlaştıracaklarını da açıklayan Yiğit, şöyle konuştu:
 
“Adeta kalabalıklar içinde yalnızlığı yaşayan, bu yalnızlık sebebiyle de böylesi negatif olumsuz tutumlara savrulmuş evlatlarımızı, canlarımızı bir şekilde tekrar topluma kazandırmak, o maneviyat ikliminde tabiri caizse onlara güzel bir boy abdesti aldırmak amacını hedefliyoruz. Umarım bu yavrularımız oraların o manevi iklimiyle gönüllerini, zihinlerini yıkamış bir şekilde tekrar ailelerine, tekrar toplumumuza yeni bir güç, yeni bir kan, yeni bir dinamizm olarak dönerler.