Diyanet’ten Kurban Uygulaması ve İnternet Sayfası

29 Ağustos 2016 Pazartesi
Diyanet’ten Kurban Uygulaması ve İnternet Sayfası

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaklaşan kurban bayramı nedeniyle yeni bir hizmeti devreye soktu. Vatandaşlar, kurbanla ilgili merak ettiklerini hem cep telefonlarına indirebilecekleri ‘kurban rehberi’nden hem de internet sitesinden öğrenebilecek. İşte uygulamanın detayları…

Diyanet İşleri Başkanlığı yaklaşan kurban bayramı öncesinde vatandaşları doğru bilgilendirmek için hem internet sitesi, hem de mobil kurban uygulamasını faaliyete geçirdi. 

Kurban İbadetiyle İlgili Tüm Detaylar Bu Uygulama Sayesinde Öğrenilebilecek

Kurbanla ilgili internet sayfasına Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesinden ulaşılabiliyor. Sitede müminlerin Allah’a şükür için yaptığı bu ibadetin faziletinden, kurban keserken çevre temizliğine dikkat edilmesi gibi hususlara kadar önemli detaylara yer verildi.

Kurban ibadetiyle ilgili her yıl sıkça sorulan soruve cevaplara da bu siteden ulaşılabiliyor. Ayrıca vatandaşlar bu sistemle Türkiye Diyanet Vakfı’na vekaletle kurban bağışı da yapabilecek. Cep telefonlarına indirilen mobil kurban uygulamasında da benzer özellikler var. ‘Kurban Rehberi isimli cep telefonu uygulamasına vatandaşlar ücretsiz olarak ulaşabilecek.