İmam Hatiplilerden Güvenlik Güçlerine Manevi Destek

25 Mayıs 2016 Çarşamba

Her Gün Terörle Mücadele Eden Güvenlik Güçleri İçin Yasin Okuyup Dua Ediyorlar

Amasya’daki imam hatip ortaokulu öğrencileri terörle mücadelede görev yapan asker ve polis ağabeyleri için anlamlı bir destekte bulunuyor. Hergün derse başlamadan önce güvenlik güçleri için 40 yasin okuyup, dua ediyorlar.

Onlar Kur’an-ı Kerim okuyup, dualar ederek çetin şartlarda terörle mücadele eden güvenlik güçlerine manevi destek veriyorlar.

Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesindeki imam hatip ortaokulunun öğrencileri onlar… Her gün derse başlamadan önce Doğu ve Güneydoğu'da pkk'ya yönelik operasyonlarda görev alan polis ve asker ağabeyleri için "40 yasin" okuyorlar.

"Biz hergün sınıfımızda asker abilerimiz ve polislerimiz için yasini şerif okuyoruz dua ediyoruz Allah onların her zaman yanında olsun."

Okudukları Kur’an-ı Kerim’i daha sonra öğretmenleriyle birlikte dualıyorlar; güvenlik güçleri için Allah’tan yardım istiyorlar.

"Öğretmenin duası ya rabbi sen dağda sınırda ovada çamurda karda kışta zemheri de ve ayazda nöbet tutan askerimizi polisimizi ve bütün güvenlik güçlerimizi koru sen onlara yardım et yarabbi."

150 imam hatip öğrencisinin, güvenlik güçlerine verdiği bu gönülden destek yaklaşık bir aydır devam ediyor.

"Doğuda Güneydoğuda PKK terör örgütü ve bölücü örgütlerle mücadele eden askerimiz ve polisimiz ve güvenlik güçlerimiz için okulumuzda hergün 40 yasini şerif okuyoruz Allah onlara güç kuvvet versin diye dua ediyoruz.