Şehit Polis Kızılırmak Son Yolculuğuna Dualarla Uğurlandı

13 Aralık 2016 Salı
Şehit Polis Kızılırmak Son Yolculuğuna Dualarla Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, İstanbul’daki terör saldırısı sonucu şehit düşen polis memuru Tugay Can Kızılırmak’ın cenaze namazını kıldırdı.

Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde şehit Tugay Can Kızılırmak için düzenlenen cenaze törenine katılan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, cenaze namazını kıldırdıktan sonra yaptığı konuşmada “İstanbul'da aziz milletimize karşı işlenen katliamda, menfur saldırıda şehadete yürüyen polis memuru Tugay Can Kızılırmak kardeşimizi ebediyete, Rabbimizin katına uğurlamak için toplandık. Rabbimiz rahmet eylesin.” dedi.

“Bu topraklara vatan kıldığımız günden bugüne kadar iman ve vatan uğruna, milletimizin birlik ve beraberliği uğruna can veren bütün şehitlerimize Yüce Rabbimiz rahmet eylesin.” diyen Başkan Görmez, “Yüce Rabbim şehit Kızılırmak’ın kederli ailesine, annesine, babasına, eşine, kardeşlerine, dostlarına sabır, metanet, sekinet eylesin” duasında bulundu.

“Milletimizin, Emniyet teşkilatımızın başı sağolsun” diyen Başkan Görmez, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu evlatlarımıza bu büyük kötülüğü reva gören katiller sürüsüne, Rabbimizin cehennemi haktır…”

Şu bilinmelidir ki; Bu aziz milletin imanı, emanı, güvenliği, barışı ve huzuru için çalışırken can veren şehitlere Rabbimizin affı, mağfireti, cenneti, cemali ne kadar hak ise bu evlatlarımıza bu büyük kötülüğü reva gören katiller sürüsüne, caniler güruhuna Rabbimizin kahrı, azabı, cehennemi, laneti o kadar haktır. Rabbim bütün polislerimizi, askerlerimizi korusun. Yüce Rabbimiz aziz milletimizi muhafaza eylesin.

Bizim duamız, şehitlerimiz bizlere haklarını helal etsinler. Rabbim bizleri, şehitlerimizin uğruna canlarını verdikleri değerlere bağlı kalmaktan bir zerre uzak tutmasın. Amin.

Cenaze törenine, Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Maliye Bakanı Naci Ağbal, şehidin ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Şehit Kızılırmak’ın naaşı, dualar ve tekbirler eşliğinde defnedileceği Karşıyaka Mezarlığına götürüldü.