Şehitlerimizi Ankara, İzmir, Niğde ve Eskişehir’de Ebediyete Uğurladık

13 Şubat 2019 Çarşamba
Şehitlerimizi Ankara, İzmir, Niğde ve Eskişehir’de Ebediyete Uğurladık

İstanbul’daki helikopter kazasıypla ilgili kaza kırım uzmanlarının inceleme ve araştırmaları sürüyor. Bu arada askeri kaynaklar helikopterin bağlı olduğu 4. Hava Alay Komutanlığı'nın Trakya’ya taşınacağını belirtti. Türkiye’nin dört bir yanındaysa şehit acısı vardı bugün. Şehitlerimizi Ankara, İzmir, Niğde ve Eskişehir’de yüreğimize gömdük.

Şehitlerimizi Ankara, İzmir, Niğde ve Eskişehir’de ebediyete uğurladık

İstanbul Çekmeköy’de yaşanan helikopter kasasında şehit olan Kurmay Pilot Yüzbaşı Semih Özcan, Ankara’da, Ahmet Hamdi Akseki Camii'nden uğurlandı, ebediyete. Şehit pilot için, ikindi namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen kıldırdı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve bazı bakanlar ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı törene. 

Kahramanlarımızı Ankara, İzmir, Niğde ve Eskişehir'de yüreğimize gömdük

Şehit ateşinin düştüğü bir diğer şehir İzmir’di. Helikopter kazasında şehit olan Kurmay Pilot Yüzbaşı Ümit Özerli memleketi İzmir'de son yolculuğuna uğurlandı. Bergama Kurşunlu Camii'nde kılındı cenaze namazı. Ardından şehit Yüzbaşı Özerli’nin naaşı Bergama şehitliğinde toprağa verildi.

Şehit Astsubay Üstçavuş Yakup Avşar içinse memleketi Niğde'de gözyaşları sel oldu. Eşi henüz 3 aylık hamile olan şehidin cenazesi, Fatih Sultan Mehmet Camii'nde düzenlenen törenin ardından Niğde Şehitliği'ne defnedildi. 

Aynı acı Eskişehir’de de yaşandı. Helikopter kazasında şehit olan dört kahramandan Astsubay Başçavuş İlyas Kaya için yandı yürekler. Şehit Kaya’nın oğlu minik Kıvanç şehit babasının tabutuna dokundu, son kez el salladı. Reşadiye Camiinde kılınan cenaze namazının ardından hava şehitliğinde toprağa verildi, şehidin naaşı.