Çocuğuz Kur'an Okuyoruz

Ramazan Kur'an ayı... Bu Ramazan'da Diyanet TV'de bambaşka bir Kur'an ziyafeti var. Çocuklarımızın Kur'an okumayı öğrenme gayretlerinde onlara yardımcı olmayı hedefleyen bir televizyon programı; Çocuğuz, Kur'an Okuyoruz!

Bu programda çocuklarımız yeni ve özgün bir yöntemle, Ses Temelli Elifba Yöntemi ile Kur'an okumayı öğreniyorlar. Yöntemin en temel özelliği sesi merkeze alması ve harflerin mahreçlerinin ilk günden itibaren düzgün öğrenilmesine büyük bir özen gösterilmesi. Programa katılan 12 öğrenci de çekimler esnasında toplam 12 günde öğreniyorlar Kur'an okumayı. Bölüm bölüm öğrencilerin gösterdiği gelişme izleyiciler tarafından da takip edilebiliyor.

Programın sunuculuğunu ve öğretmenliğini Kur'an-ı Kerim öğretim yöntemleri konusundaki çalışmaları ile tanınan Abdullah Açık yapıyor. Osman Osmanoğlu, Kerim Öztürk ve Hasan Lütfi Ramazanoğlu da usta kıraatleriyle programa katkıda bulunuyorlar.

Ekran başındaki çocuklarımızın keyifle öğrenme süreçlerine katkıda bulunan geleneksel bir kahramanımız da var. Kavuklu rolü ile Hasan Hüseyin Karabağ güldürürken düşündürüyor.

7'den 70'e her yaştan Kur'an talebelerini ekran başına bekliyoruz.

Çocuğuz Kur'an Okuyoruz Diyanet TV'te.

Bölümler

+ Tümü