“Diyanet Gündemi” Diyanet TV’de…

9 Temmuz 2024 Salı
“Diyanet Gündemi” Diyanet TV’de…

“Diyanet Gündemi” Diyanet TV’de…

Diyanet TV’de ekranlara gelen “Diyanet Gündemi” programına Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan konuk oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığının faaliyetlerinin ele alındığı “Diyanet Gündemi” programında birim amirleri tarafından yapılan hizmetler anlatılıyor. 

Mekke-i Mükerreme’den canlı yayına bağlanan Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Bircan, Hac ve Umre hizmetlerini anlattı. Hac kurasının nasıl çekildiğini detaylı bir şekilde anlatan Bircan, tamamen adaletli bir şekilde kuralar çekiliyor, dedi. 

Diyanet’in gerçekleştirdiği Hac organizasyonunun her yıl ödül aldığını ifade eden Bircan, bu sene de “En Disiplinli Hac Organizasyonu” kategorisinde Diyanet İşleri Başkanlığına birincilik ödülü verildiğinin altını çizdi. Bircan, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye Cumhuriyeti devletimizin hac organizasyonu Mekke-i Mükerreme'de, Medine-i Münevvere'de hem Suudi yetkililer tarafından hem de burada bulunan yerel ve özel kişiler tarafından ve buraya gelen dünya Müslümanları tarafından parmakla gösterecek şekilde mükemmel bir şekilde işliyor. Her zaman derler, Türkiye Cumhuriyeti hac organizasyonu düzenlidir, disiplinlidir diye. Bizi hep methetmişlerdir. Biz bu sene dünya ülkelerinden en disiplinli hac organizasyonu birinciliğini almışızdır. Bu bizim için büyük bir onur kaynağıdır.” 

Hac kura sisteminin adaletli bir şekilde sürdürüldüğünün altını çizen Bircan, şöyle konuştu:

“Ben önce bu başarının ortaya çıkmasında katkısı olan ekiplerimize, hocalarımıza teşekkür ediyorum. Buradaki bu güzel başarı bazı kesimler tarafından karalanmak isteniyor. Bir kez daha söylüyorum, biz devlet kurumuyuz. Yapmış olduğumuz her türlü iş ve işlemin arkasındayız. Zaten bunlar her yıl olduğu gibi denetleniyor ve denetlenmeye devam edecektir. Kura bizim kırmızı çizgimizdir, asla bu konuda taviz vermedik ve bundan sonra vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın kalbi rahat olsun. Şimdiye kadar güvendikleri için aynı şekilde güvenmelerini özellikle temenni ediyorum. Biz bugüne kadar bütün kardeşlerimizin haklarını koruduk ve bundan sonra korumaya da devam edeceğimizi siz değerli Diyanet TV aracılığıyla bütün kamuoyuna ilan etmek istiyorum.” 

“Diyanet Gündemi” her Pazartesi saat 19.00’da Diyanet TV’de…