Diyanet İşleri Başkanlığı engellileri sevindirecek bir hizmete daha imza attı. Başkanlık tüm engellilerin dini eğitim alabilmesi için her il ve ilçede en az bir Kur’an kursu açılmasına karar verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı engellilerin dini eğitimine yönelik çalışmalarını daha da genişletiyor. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında her il ve ilçede engellilere yönelik en az bir Kur’an kursu açılması için çalışma başlatıldı. 
 
Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Eğitim Daire Başkanı Bünyamin Albayrak şu anda ülke genelindeki Kur’an kurslarında 5 bin 850 engellinin eğitim gördüğünü belirterek öncelikle fiziki mekanların engellilere göre yeniden dizayn edildiğini ardından da Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü tarafından engellilere yönelik olarak hazırlanan eserlerin müftülüklere gönderildiğini belirtti.  
 
Engelli bireylerin profesyonel eğitim alabilmeleri için Diyanet İşleri Başkanlığının yeni uzman öğreticiler yetiştireceğini de bildiren Albayrak, Türkiye’deki tüm engellilerin sistematik bir şekilde dini eğitim alabilmeleri için her il ve ilçe müftülüğünde en az bir adet Kur'an kursu açılabileceğini söyledi. Albayrak, şöyle konuştu: “Hocalarımız bu konuda hem ilgisi hem de daha önce sertifikası olan kardeşlerimizi tespit ediyorlar. İnşallah bu eğitimi de kısa sürede tamamladığımızda artık camilerimizde veya diğer programlarımızda görme ve işitme engelli kardeşlerimize yönelik daha hızlı, daha pratik hizmetler vermeye devam edeceğiz inşallah.”