Diyanet TV’den Çocuklar İçin Tatil Ekranı…

17 Haziran 2022 Cuma
Diyanet TV’den Çocuklar İçin Tatil Ekranı…

Diyanet TV’den Çocuklar İçin Tatil Ekranı…

Diyanet TV, çocuklar için birbirinden güzel programları ekranlara getiriyor. Bugün karnelerini alan çocukların okulların yaz tatiline girmesiyle neşeli vakit geçirmesini amaçlayan Diyanet TV’de "Gezgin ile Meraklı", "Şeker Hocam" "3-2-1" gibi programlarda eğlencenin yanında eğitici bilgiler de veriliyor.

Tatil ile birlikte Diyanet TV, ekranlarını çocuklara açtı. Okulların yaz tatiline girmesiyle Diyanet TV tatil boyunca çocuklara yönelik programlara ekranlarında yer verecek.  Çocuklar, Diyanet TV'nin yaz ekranında eğlenirken yeni bilgiler öğrenmenin keyfini, bu tatilde de doyasıya yaşayacaklar.

Diyanet TV tatilde çocukları unutmadı. Birbirinden güzel çizgi filmleriyle ekranlarını çocuklara ayıran Diyanet TV, "3-2-1" adlı yarışma programıyla çocukların öğrenirken eğlenmesini sağlıyor.

Puzzle tamamlara, bilmece bulma, çember atma ve nokta doldurma gibi farklı yarışmalarla yarışan çocuklar eğlenirken öğrenmenin keyfini Diyanet TV ekranlarında yaşıyor. Puzzle tamamlama oyunuyla tamamlanan puzzleda ortaya çıkan İslami eserler hakkında bilgiler verilirken nokta doldurma oyunuyla verilen bilgileri tamamlıyorlar.

"3-2-1" Halit Eker’in sunumuyla Diyanet TV'de...

Diyanet TV, tatil ekranında gençleri de unutmadı…

Diyanet TV’de Kur’an-ı Kerim derslerinin yapıldığı "Kur'an Öğreniyorum" programı yaz boyu devam edecek.

Tatil ekranında Diyanet TV gençlere de yer ayırdı. Tatil boyunca gençlere yönelik "Kur’an Öğreniyorum" programında harflerin seslendirilmesinden namaz dualarına tecvidden kıraate pekiştirmeli ve uygulamalı tekrarlarla Kur’an-ı Kerim öğretilecek.

İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Ahmet Şamil Ok'un Kur'an-ı Kerim dersleri verdiği "Kur'an Öğreniyorum" programında, harf öğretimi dersleriyle başlanarak tecvid ve kıraat talimleriyle devam edilecek. 

Diyanet TV’nin tatil ekranında çocuklara özel çizgi filmler…

"Güvenle İzleyin" yayın ilkesine bağlı olarak tatilde ekranlarını çocuklara açan Diyanet TV, birbirinden güzel çizgi filmlerle hem öğretiyor hem eğlendiriyor.

"Şeker Hoca" ile Nasreddin Hoca’nın fıkraları ve ona ait birbirinden keyifli hikayeleri çocuklara anlatan Diyanet TV,  "Gezgin ile Meraklı" ile de ülkemizin ve İslam coğrafyasının kültürel miraslarını çocuklara gezdiriyor. Oldukça deneyimli ve gezmeyi çok seven bir leylek olan Gezgin, Mehmet ve dedesine bu ziyaretlerinde rehberlik ediyor.

Tatilde ekrana gelen çizgi filmler bunlarla da sınırlı kalmıyor. Hz. Muhammed’in hayatından örneklerle merhamet, yardımlaşma ve paylaşmanın önemi "Dedemin Öyküleri" ile çocuklara anlatılırken, "Yusuf'un Dünyası"nda Yusuf'un temizlik alışkanlığından temel dini bilgilere öğrendikleri çocuklara aktarılıyor.

Diyanet TV, eğlenceli ve eğitici çizgi filmleri tatil haftasında da çocuklarla buluşturmaya devam ediyor.