Görmez Sağlık Çalışanlarına Seslendi

12 Temmuz 2017 Çarşamba

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 2017 yılı hac organizasyonunda görev alacak sağlık personeliyle bir araya geldi. Görmez, sağlıkçıların her yıl hac ibadeti boyunca yaptıkları özverili çalışmayı “ibadet içinde ibadet” diye nitelendirdi. 

2017 yılı Hac organizasyonu sırasında Mekke ve Medine’de görev yapacak sağlık personeli için, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesindeki seminer düzenlendi.  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, seminerin açılışında sağlıkçılara hitap etti. “Nasıl bir özveri ile çalıştıklarını her sene bizzat müşahade etmiş bulunuyorum. büyük bir özveri ile bu hizmetleri yapan bütün sağlık personeline en kalbi teşekkürlerimi arz ediyorum.”

Görmez, sağlık çalışanlarının hac’daki hizmetlerini “ibadet içinde ibadet” diye nitelendirdi. 

 “Hac ibadeti büyük bir ibadet ve bu ibadetin içerisinde siz ayrı bir ibadet yapıyorsunuz. Rahman’ın misafirlerine her birinizin bizzat sağlıklarıyla ilgilenmeleri, onlara şefkatle merhametle yaklaşmaları mina da müzdelife de arafatta dahi onlarla birlikte zaman zaman onların dertleriyle dertlenmeleri ibadet içinde bir ibadet.”

Görmez, haccın mahiyeti ve özüne yönelik de hatırlatmalarda bulundu;

“Hac kelimesi mahza, gaye demektir. O gaye bir tek gayedir mü’minin kulun Rabbine ulaşması aşıkın maşukuna vasıl olması gayesidir. Başka bir gaye, niyet girdiği zaman o hac olmuyor.”

İki günlük hac seminerine katılan yaklaşık 470 sağlık görevlisi, ilk kafileyle birlikte yola çıkacak ve dönüşler tamamlanana kadar kutsal topraklarda türk hacı adaylarına hizmet verecek.