'Medya ve Din' de 'Medya ve Aile' konu başlığı ele alındı

10 Şubat 2020 Pazartesi
'Medya ve Din' de 'Medya ve Aile' konu başlığı ele alındı

"Medya ve Din" de "Medya ve Aile" konu başlığı ele alındı

"Medya ve Din"in bu haftaki bölümünde "Medya ve Aile" konu başlığı ele alındı. Aile değerlerinin önemine değinilen programda, ailenin medya ile olan ilişkisi etraflıca masaya yatırıldı. Programa Yönetmen Emre Karapınar konuk oldu.
 
Programda, “Dizi ve filmlerde dini mesaj kaygısı olmalı mı?” “Aileler sinema filmleri izlerken nelere dikkat etmeli?” “Medya’da aile nasıl işleniyor?” “Aile kavramını koruyabilmek için neler yapmalıyız?” sorularına cevap verildi.
 
Medya okur-yazarlığının önemini vurgulayan Karapınar, sinema izlerken çocuklar ve ailelerin dikkat etmesi gerekenlere değinerek şu ifadeleri kullandı:
 
“Medya-okuryazarlığı eğitimi anne babaları da kapsamalıdır. Çözümü okullara bırakmamak gerekiyor. Anne babaların filmleri, sadece çocuklarla beraber izlememesi gerekiyor aynı zamanda film üzerine konuşmalılar. Bu da çocuğun seçici olmasını sağlar. Bu şekilde çocukta bir filtre oluşuyor. Şu anda çocuklar her şeyi alıyor. O yüzden medya okur-yazarlığı konusunda ebeveynleri de kapsayacak bir eğitime ihtiyaç var.” 
 
Mustafa Çuhadar’ın hazırlayıp sunduğu ‘Medya ve Din’ yarın akşam ve her Cuma saat 21.30’ da Diyanet TV’de.