Yaşlılara İftar Sevinci Yaşatıyorlar

1 Haziran 2018 Cuma

Gümüşhane'de Kredi ve Yurtlar kurumunda barınan öğrenciler, bu Ramazan’da güzel bir hayra vesile oluyor. Öğrenciler, yurtlarda hazırladıkları yemeklerle yaşlıların kapılarını çalıp hem sıcak aile ortamında iftar yapıyor hem de hayır duası alıyor.

Üniversiteliler hazırladıkları yemeklerle yaşlıların iftar sofralarını şenlendiriyor

Elleriyle yemekler hazırlıyor, büyüklerinin kapısını çalıp iftar sofrasına misafir oluyorlar. Gümüşhane'de Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan öğrenciler, hazırladıkları yemeklerle yaşlıların iftar sofralarında aile özlemini gideriyor; "Ellerimizle hazırladığımız yemekleri yaşlılarımızın sofrasına gidiyoruz. Hem onların yalnızlıklarını bir nebze olsun gidermiş oluyoruz hem de biraz aile sıcak ortam görmüş oluyoruz. Uzun zamandır ailemizde uzaktayız başka bir şehirdeyiz. İster istemez başka bir aile ortamına ihtiyaç duyuyoruz. 

64 yıldır evli olan 84 yaşındaki Rabia Ersoy ve 85 yaşındaki İsmail Ersoy’un evine de konuk olan öğrenciler kurdukları yer sofrasında yaşlı çiftle birlikte oruçlarını açtı. "Sağolsunlar Allah razı olsun. Geldiler ne kadar hoşumuza gitti. Aradılar sordular Allah her ne dilekleri varsa kabul etsin. Onlar bizi memnun etti Allah da onları etsin." 

Hepimiz böyle güzel bir hayra vesile olduk çok mutluyuz geldik teyzelerimizin yanına sofrasına misafir olduk yedik. Öğrencilerin sosyal sorumluluk faaliyetleri iftar ziyaretleriyle de sınırlı değil. Biriktirdikleri harçlılarıyla KYK tarafından düzenlenen yardımlara katkı sağlayan öğrenciler, ihtiyaç sahiplerine de yardım kolileri ulaştırıyor.