15. Hafızlık Erkekler Türkiye Finali

12 Eylül 2018 Çarşamba

15. Hafızlık erkekler Türkiye finali Erzurum’da yapıldı. Bölge birincisi hafızlar, güzel kıraat ve sedalarıyla hem kulakların hem gönüllerin pasını sildi. Yarışmanın birincisi Erzurum’dan çıktı.

Hafızlık erkekler türkiye birincisinin belirlendiği yarışma Erzurum Lalapaşa camiinde düzenlendi.

Yarışmaya Karaman, İstanbul, Afyonkarahisar, Kütahya, Trabzon, Şanlıurfa, Nevşehir, Ardahan, Muş ve Bolu bölgelerinde birinci olan hafızlar katıldı.  Hafızların performansları, jüride yer alan Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyeleri Hafız Yaşar Çuhadar ve Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Hafız Davut Kaya tarafından değerlendirildi. Hafızların Kur’an tilavetleri, yarışmayı izleyen aileleri ve çok sayıda vatandaş tarafından da beğeniyle dinlendi.

Bölge birincilerinin yarıştığı finalde Erzurum’dan Hafız Celalettin Sert birinci oldu

Hafızlar Türkiye finalinin birincisi Erzurum’dan çıktı. Hafız Celalettin Sert birinci, Şanlıurfa’dan Muhammed Hayri Aslan ikinci, Nevşehir’den Ekrem Uçar ise üçüncü oldu. 

15. Hafızlık erkekler Türkiye finalinde derece alan hafızlara Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çeşitli ödüller de verildi.