90 Bin Camiden Dua Sesleri Yükseldi

25 Mart 2020 Çarşamba
90 Bin Camiden Dua Sesleri Yükseldi

90 Bin Camiden Dua Sesleri Yükseldi

 
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının bir an önce son bulması ve hastaların şifa bulması için camilerin hoparlöründen yatsı ezanının ardından dua edildi. 
 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın çağrısı üzerine, 81 ildeki 90 bin camide yeni tip koronavirüs salgınının sona ermesi için dua edildi.
 
Başkan Erbaş, ‘Koronavirüs salgınının bir an önce son bulması ve hastalarımızın şifaya kavuşmaları niyazıyla yatsı ezanı sonrası tüm camilerimizden dua sesleri yükselecektir’ çağrısında bulunmuştu.
 
Duayı evinden ve balkonlarından takip eden vatandaşlar, koronavirüs salgınının bir an önce son bulması için ''Amin'' diyerek, dualarının kabul olmasını diledi. 
 
Öte yandan Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, duanın insanlar üzerindeki psikolojik ve manevi katkısına vurgu yaptı. Camilerden yapılan duaların halka manevi bir destek olduğunu belirten Kurt, ‘Camilerden dua yapılmaya başlandı. Buradaki amacımız birbirimize manevi ve psikolojik anlamda destek olmak ve aldığımız tedbirlerle birlikte maneviyatı da kaybetmemektir’ dedi.