ABD’de Müslüman Fuarı

2 Nisan 2018 Pazartesi

ABD'nin Baltimore kentinde Kuzey Amerika İslam Camiası ile Amerika Müslüman Cemiyeti iş birliğinde 43. sü düzenlenen fuar, binlerce müslüman'ı bir araya getirdi. Türk kurumlarının organizasyonları da büyük ilgi toplarken, fuara Amerika Diyanet Merkezi’de katıldı. Organizasyonun amacı ise Amerika’da yaşayan Müslümanlar arasındaki etkileşimin artırılmasını sağlamak.

43. Icna-mas fuarı müslümanları buluşturmaya devam ediyor

ABD'de bu yıl 43'üncüsü düzenlenen Kuzey Amerika İslam Camiası ile Amerika Müslüman Cemiyeti iş birliğinde organize edilen fuar, binlerce Müslüman'ı bir araya getirirken, türk kurumlarının organizasyonları da yoğun ilgi gördü.

Maryland eyaletinin baltimore kentindeki kongre merkezinde gerçekleştirilen fuar, ABD'de yaşayan müslümanlar için bir buluşma noktası olma özelliğini sürdürüyor. Bu yılki fuara Amerika Diyanet Merkezi’de katılırken, standa uğrayan ziyaretçiler, buradaki büyük cami fotoğrafı önünde osmanlı kaftanı ve sarığı ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.

"Standımıza büyük ilgi var her milletten her ırktan müslüman kardeşlerimiz standımızı ziyaret ederek Diyanet Amerika hakkında bilgi almaya çalışıyorlar. Onlara genel olarak külliyemizin fonksiyonu hakkında eğitim, sosyal kültürüel katılımcılara külliyemiz ve burada yaptığımız etkinlikler hakkında bilgiler veriyoruz. Özellikle hac, umre ve kurban organizasyonlarımıza büyük ilgi var." 

Fuara binlerce kişi katılırken, ülkenin dört bir yanından fuara gelerek stand açan çeşitli organizasyonlar, müslümanlar arasındaki etkileşimin artırılmasına hizmet ediyor. Fuar ay sonuna kadar ziyaretçilerine kapılarını açık tutacak.