Almanya’da PKK Saldırıları Sürüyor

15 Mart 2018 Perşembe

Terör örgütü yandaşları Almanya’da camilere ve Türklere saldırılarını sürdürüyor. Bu kez Köln’de Ditib’e bağlı bir camiye ve Berlin’de Türk restoranına saldırdılar. Saldırıları terör örgütü PKK bizzat üstlenmesine rağmen alman makamlarından ciddi bir adım gelmemesi dikkat çekici. Ankara, alman hükümetini bir kez daha uyardı.

Köln’de Ditib’e bağlı Eyüp Sultan Camii ve Berlin’de Türk restoranına saldırdılar

Terör örgütü yandaşları avrupa’da türklere ve camilere saldırılarını sürdürüyor. Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine bağlı Köln Eyüp Sultan Camii'ne sabaha karşı saldıran teröristler, caminin duvar ve camlarını örgüt yanlısı yazılar ve boyayla kirletti.

Saldırının ardından Türkiye'nin Köln başkonsolosu Ceyhun Erciyes ve DİTİB Genel Başkanı Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, camiyi ziyaret etti. Son saldırıları bizzat terör örgütü PKK üstlendi ve saldırıların süreceği tehdidinde bulundu. Buna rağmen Almanya’da ciddi bir operasyon sözkonusu değil.

Güvenlik güçlerinin müsamahakar tutumu terör örgütünü daha da cesaretlendiriyor. Türklere ait işyerlerine yönelik saldırılar da arttı. Son örneği Berlin’de yaşandı.  Bir türk restoranına taşlı saldırıya maruz kaldı. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, alman makamlarını bir kez daha uyardı.