Amerika’da Şehitler Anıldı

14 Eylül 2015 Pazartesi

Şehitlerimiz için ülkemizde ve yurtdışında dualar ediliyor, Mevlid-i Şerif programları düzenleniyor. ABD'nin Maryland eyaletindeki Türk Amerikan Kültür Derneğinin külliyesinde, terör örgütü PKK'nın düzenlediği saldırılarda şehit olan güvenlik güçleri için mevlit okutuldu, şehit aileleri için yardım kampanyası başlatıldı.

Türk - Amerikan Dernekleri Yönlendirme Komitesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı ABD temsilciliği tarafından düzenlenen programa, Türklerin yanı sıra farklı etnik kökenlerden çok sayıda müslüman katıldı. Şehitleri anmak üzere düzenlenen etkinlikte 8 yaşındaki sefure Leyla Erdem İstiklal Marşı’nın tamamını okudu.

New York’ta Türkiye’deki şehitler için yüzlerce kişi türk bayraklarını alarak toplandılar. ABD’de yaşayan Türk vatandaşlar Türkiye’de yaşanan terör olaylarını kınamak ve terör olaylarında yaşamını yitiren şehitleri anmak için bir araya geldi. ABD’de yaşayan Türk vatandaşları New York eyaletindeki Manhattan Caddesinde bulunan Union meydanında toplandı. Düzenlenen etkinlikte Türkiye’deki terör olayları protesto edilirken, bu olaylarda yaşamını yitiren şehitler anıldı. 

Kahramanmaraş’ta Şehitler İçin Mevlit Okutuldu

Kahramanmaraş’ta sosyal paylaşım sitesi üzerinden çeşitli faaliyetlerde bulunan bir grup şehitlerimiz için mevlit ve hayır programları düzenledi. Şeyh Camiin'de okutulan Mevlid programına çok sayıda camii cemaati de katıldı. Mevlid sonrası şehitler anısına pankart açıldı ve mevlide şerbet ikramında bulunuldu.