'Asıl Bozguncular Onlardır'

24 Ağustos 2015 Pazartesi

Son günlerde artan terör olayları ile ilgili önemli mesajlar veren Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez, bu kez Kocaeli’de konuştu. “biz ıslah edicileriz” diyenlerin ülkeye bozgunculuk getirdiğini belirten Görmez DAEŞ ve PKK gibi törer örgütlerine sert tepki gösterdi. Diyanet İşleri Başkanı ayetlerden örnek verdiği konuşmasında “asıl müfsit, bozguncular onlardır” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz ile birlikte Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bulunan Karaosmanoğlu Hafız Muharrem Camisi'nin açılışına katıldı. Açılış töreninde konuşan Görmez, Türkiye’de son dönemlerde artan terör olaylarında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi, terör örgütünün gençleri kardeş katili yaptığını söyledi.

“Asıl Bozguncular Onlardır”

40 yıldır bu milletin eli kalem tutacak çocuklarını, bu milletin ilim tahsil edecek çocuklarını dağlara kaçırıp, onları eşkıyaya dönüştüren, onları kardeş katili yapanlar da onlara 'biz size özgürlük getireceğiz, biz ıslah etmek için bunları yapıyoruz' diyorlar, öyle zannediyorlar.

Görmez, İslam Dünyasının Sancılı Bir Dönem Yaşadığını İfade Etti

1980'lerden bugüne İslam coğrafyasında 13 milyon insan katledildi. Afganistan'a gelenler 'ıslah ediyoruz' diye geldiler. Irak'a gelenler 'ıslah etmeye geldik' dediler, 'barış getireceğiz' dediler, 'sizi zorbalardan kurtaracağız' dediler. Rabbimiz ayetin devamında bütün Müslümanlara şöyle hitap ediyor, 'Asıl gerçek müfsit ve bozguncular onlardır.