Başkan Görmez Gençlerle Sabah Namazında Buluştu

16 Şubat 2016 Salı

Diyanet İşleri Başkanı Profesör Doktor Mehmet Görmez’in farklı illerde ve camilerde gerçekleştirdiği sabah namazı buluşmalarının bu haftaki adresi Ahmet Hamdi Akseki Camii’ydi. Kredi ve Yurtlar Kurumu Gençlik Merkezleri'nin organizasyonunda ortaöğretim öğrencisi gençlerle buluşan görmez sabah namazını kıldırıp gençlerle sohbet etti.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “sabah namazı buluşmaları” etkinliği kapsamında bu hafta Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde gençlerle buluştu.Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri aracılığıyla 81 ilde başlatılan “sabah namazı buluşmaları” etkinliği kapsamında, Ankara’da bulunan gençler Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’le sabah namazını eda etti.

Namaz İnsanın Kalbinde Sevgiyi ve Merhameti Daima Diri Tutar

Namazın ardından gençlere seslenen görmez namazın müslümanlar için önemini hatırlattı; "Sevgili gençler namaz insanın rabbiyle yaratıcısıyla buluşmasıdır. Namaz insanı hayatı boyunca güçlü kılar kalbinde daima sevgiyi merhameti diri tuttar daima iyi bir insan olmasını sağlar." 

Görmez, gençlere, anne ve babalarına saygıda kusur etmemeleri tavsiyesinde de bulundu:

"Anne babayı korumak, yaşlandıklarında onlara yardımcı olmak en önemli özelliklerimizden olmalıdır. Rabbimiz Kur'an-ı Kerim'de onlara 'öf' bile demeyin buyuruyor. /allah'a kulluktan sonra anne babaya iyi bir evlat olmaya gayret edin. Ayrıca arkadaşlarınız ve diğer tüm insanlarla iyi geçinin. İyi bir insan, evlat, dost, arkadaş ve komşu olmaya gayret edin. Hedefinizi belirlerken dünyadaki tüm insanların sizden istifade ettiği bir insan olmayı amaç edinin."

Sabah namazı buluşmasının ardından çorba ikramı yapıldı.