Bir İyilik ve Kahramanlık Hikayesi

17 Mart 2016 Perşembe

Çatışmada Arkadaşına Siper Olan Uzman Çavuş İsmail Ertem…

Türkiye diyanet vakfı’nın verdiği uluslararasını iyilik ödüllerini alanlar arasında bu yıl öyle bir isim vardıki, hikayesiyle tüm ülkenin gözlerini yaşarttı. Şırnak - Cizre’deki terör operasyonunda yaralanan polis arkadaşına kendini siper eden Uzman Çavuş İsmail Ertem’den bahsediyoruz… 

Türkiye Diyanet Vakfı’nın uluslararası iyilik ödülleri 13 Mart pazar günü sahiplerini buldu. Ödül alanlar arasındaki kahraman mehmetçik İsmail Ertem, salonda dakikalarca ayakta alkışlandı.

Şırnak’ın cizre ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ediyordu. Çatışma başlamıştı. Uzman çavuş İsmail Ertem, ateş altında kalan özel hareket polisi Süleyman Yalçın’a siper oldu.

İsmail Benim İçin Büyük Bir Fedakarlık Yaptı

Süleyman Yalçın: "Operasyon esnasında tabi ki hain olan insanlar tarafından pusuya düşürüldük. Düşürülünce büyük bir sıkıntı yaşadım. Tankın arka kısmında motor kısmına arkadaşlar yardım ederek beni üstüne çıkarttıklarında o bölgeden uzaklaşmamız gerekiyordu ivedilikle burada benim bir anda fark ettiğim badim olan Erbaş İsmail kardeşimiz çocuğumuz diyelim bir anda tankın üzerinde üzerime uzanıp büyük bir fedakarlık örneği gösterdi. "

Sağlık durumu iyiye giden özel harekat polisi Süleyman Yalçın,“evladım” dediği Ertem’in kahramanlığını anlatırken, adeta o anları yeniden yaşıyordu. "İsmail kardeşimizin 3 tane evladı vardı. Kendisi gencecik yaştaydı. O büyük bir riski benim için özellikle feda etmeye kalkıştığını gördüm. Büyük bir kahramanlık örneği sarf ederek onu orda gösterdi ve beni olay bölgesinden çıkartılmama vesile oldu kendisi. Hastaneye yetiştirildim. "

Uzman çavuş İsmail Ertem ise, fedakarlığını anlatırken mütevazılığından ödün vermedi. 

İsmail Ertem: "Bizler Türk askerleri olarak vatan ve bayrak uğuruna can vermek vatandaşımızın huzur ve güvenini sağlamak için yemin ettik. Bizler görevlere bu yeminleri hatırlayarak çıkıyoruz. Operasyonlarda asker polis can siper birbirimize siper olarak şehadet özlemiyle görev yapıyoruz. "

Bu Ödülü Tüm Güvenlik Güçleri Adına Alıyorum 

Kahraman asker iyilik ödülünü alırken de silah arkadaşlarını unutmadı. "Bu ödüle layık görülmem beni son derece onurlandırmıştır. Bu ödülü sadece kendi adıma değil bölgede huzuru halkın güvenliği için kahramanca mücadele eden bütün silah arkadaşlarım ve emniyet mensupları adına ve burada bulunmayan Süleyman abim adına alacağım. "