''Bir Oyuncak Bir Tebessüm''

2 Nisan 2019 Salı

Türkiye Diyanet Vakfı Sincan Şubesi tarafından her ay farklı bir tema ile iyilik çalışması gerçekleştiriliyor. Son kampanyada minikler sevindirildi.  Hayırseverlerden toplanan oyuncaklar, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaştırıldı. 

TDV Gönüllüleri Oyuncak Kampanyasıyla Çocukları Sevindirdi

Şubat ayı boyunca yardımsever vatandaşlara tarafından hediye edilen oyuncaklar toplandı ve ihtiyaç sahibi çocukların yüzü güldürüldü. Görüntüler Türkiye Diyanet Vakfı Sincan Şubesi Yardım Koordinasyon Merkezin’den. Aylık İyilik Hareketi Projesi kapsamında toplanan oyuncaklar, miniklere ulaştırıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş da TDV Sincan Yardım Koordinasyon Merkezini ziyaret etti. İncelemelerde bulundu. Çocuklara, oyuncak dağıttı. Sincan Müftüsü Mevlüt Topçu ise, "iyiliklere öncülük yapmaya devam edeceğiz" dedi; 

"Her ayın bir iyilik hareketi olarak yola çıktığımız bu çalışmamızda ''Bir Oyuncak Bir Tebessüm Bir Çocuk Bir Dünya'' sloganıyla toplumumuzun önüne çıktık, onlarda elhamdülillah güzel teveccüh gösterdiler ve sıfır oyuncaklarımızı getirerek yardıma muhtaç evine oyuncak girmeyen çocuklarımızın nicelerine bu vesile ile oyuncak ulaşmasına vesile oldular. Emeği geöen herkesten Allah razı olsun diyorum.''

Çocukların yüzünü güldürmek için gece gündüz çalışan gizli kahramanlar da vardı. Onlar, TDV’nin mavi yelekli gönüllüleriydi.