Bircan ve Karaca Yeni Görevlerine Başladı

23 Ağustos 2019 Cuma
Bircan ve Karaca Yeni Görevlerine Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne atanan Remzi Bircan ile Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı'na atanan Fatih Mehmet Karaca göreve başladı.

Bircan ve Karaca’nın göreve başlama münasebetiyle Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı ile Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde birer tören düzenlendi.

Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı’nda düzenlenen törende Fatih Mehmet Karaca’ya hayırlı olsun dileklerinde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, en önemli görevlerden birisidir. Diyanet İşleri Başkanlığımızın hizmetlerinin daha nitelikli hale gelmesini sağlamak teftişin ve rehberliğin, denetimin nitelikli, sağlıklı olması ile doğru orantılıdır” dedi.

Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı'nın  Diyanet’in kurulduğu günden günümüze hep var olduğunu ifade eden Başkan Erbaş, şöyle devam etti:

“Bundan sonra da daha gelişerek devam edecektir. Nice hocalarımız bu alana geçmişte hizmet ettiler. Büyük bir tecrübe ve birikim oluştu. Bu tecrübe ve birikimi inşallah Fatih Bey’le bundan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’nda devam ettireceğiz. Rabbim utandırmasın hayırlı eylesin. İnşallah diğer müfettişlerimize rehberlik ederek onların rehberliğini bütün teşkilat çapında yurtiçinde ve yurtdışında daha hareketli hale getirerek Başkanlığımızın hizmetlerine yanmasını sağlayacaktır. Cenab-ı Hak utandırmasın her türlü kazalardan, belalardan, fitnelerden, tefrikalardan muhafaza eylesin inşallah. Bizim için en önemli şey birlik beraberlik içerisinde hizmetlere gönül vermek, gönülden, samimiyetle bu işleri yapmak. Samimiyet olmayınca diğerleri olsa da hiçbir anlamı yok en önemli şey samimiyettir. Müslüman samimi olmazsa gayri samimi oluyor anlamına gelir ki bu da bizi bir adım ileriye götürmez, hep geriye götürür.”

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Bircan

Başkan Erbaş, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törende ise Remzi Bircan’a hayırlı olsun dileklerini ileterek, “Cenab-ı Hak utandırmasın, en güzel bir şekilde bu vazifeyi ifa etmeyi, icra etmeyi kendisine nasip eylesin” dedi.

Hac umre hizmetlerimizin 40 yıllık bir geçmişi olduğunu ve gittikçe daha nitelikli hale geldiğini ifade eden Başkan Erbaş, şöyle devam etti:

“Remzi Bey'in Hac ve Umre Hizmetlerinde 10 yıla yakın bir geçmişi var. Hac Daire Başkanlığı yaptı, daha önce Mekke'de Medine'de ekip başkanlığı gibi pek çok görevlerde bulundu. İnşallah bu birikimini Genel Müdür olarak bundan sonraki süreçte teşkilatımıza ve milletimize hizmet etme noktasında yansıtmaya çalışacak. Cenab-ı Hak kendisine yardım etsin. Allah'ın yardımı olmazsa bir adım atamayız. Daire Başkanlarımızla ve Hac Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde çalışan bütün arkadaşlarımızla, illerdeki, ilçelerdeki müftülerimizle, şube başkanlarımızla, şube müdürlerimizle birlikte muhabbet içerisinde bu işi yürüteceğine olan kanaatimiz tamdır.”

Törenlere katılan Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, göreve yeni başlayan yöneticilerin hayırlı ve başarılı bir şekilde görev yapmaları için dua etti.

Göreve başlama törenlerine, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Genel Müdürler ve Daire Başkanları katıldı.