'Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden' Her Çarşamba Diyanet TV’de

17 Haziran 2019 Pazartesi
'Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden' Her Çarşamba Diyanet TV’de

‘Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden’ her Çarşamba Diyanet TV’de…

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen’in sunduğu “Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden” programının bu haftaki bölümünde Peygamber Efendimizin dünya hayatına vedası anlatıldı.

Diyanet TV’nin en çok izlenenleri arasında yer alan “Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden” programında Peygamber Efendimizin veda haccından ve veda hutbesinden sonra dünyaya veda ettiği günler ile bu esnada vermiş olduğu mesajlar İşliyen tarafından Hacı Bayram-ı Veli Camii kürsüsünden aktarıldı.

Dünya hayatının nasıl yaşanması gerektiği hususunu Peygamberimizin sünnetlerine göre anlatan İşliyen,”Davranışlarımız dualarımıza uygun olmalıdır. Peygamber Efendimiz bize Kur’an-ı Kerim ve sünnetini bıraktı. İzzet Allah’a iman etmektedir. Efendimizin son kıldırdığı namaz akşam namazıydı. Peygamberimiz elinizin altında çalıştırdıklarınız, Allah’ın emaneti olarak aldıklarınız kadınlarınız hakkında Allah’tan korkun diyerek uyarıda bulundu. Efendimiz namaz konusunda dikkatli olunmasını işlerin arasına sıkıştırılacak bir ibadet olmadığını söyledi. Namaz efendimizin sakın ihmal etmeyin diyerek son nefesini verdiği bir ibadettir. ”dedi.

 “Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden” her Çarşamba 12.15’de Diyanet TV’de…

 

Haber: Özkan Tokmakoğlu