'Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden' programında “Şifa Ayı Ramazan” konu başlığı ele alındı.

16 Nisan 2021 Cuma
'Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden' programında “Şifa Ayı Ramazan” konu başlığı ele alındı.

"Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden" programında “Şifa Ayı Ramazan” konu başlığı ele alındı.

Diyanet TV'de ekranlara gelen "Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden" programında bu hafta Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl ramazan ayı teması olarak belirlediği "Şifa Ayı Ramazan" konu başlığı ele alındı.

Programda, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, ramazan ayının önemine Kur’an ve hadis ışığında değindi. 

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen, ramazan ayında yardımlaşmaya dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

“Ramazan ayında daha hassas, daha dikkatli olmaya çaba göstereceğiz. Daha çok insana ulaşmanın daha çok insanın derdine derman olmanın, daha çok yetimin başına dokunmanın çabası içerisinde olacağız. İnsanın dindardılığı öncelikle, diğergamlığı, yardımseverliği, toplumda yararlı bir insan oluşuyla doğrudan ilgilidir. Dindarlığımız sadece ibadetlerimizden ibaret değildir.”

“Kamil oruçlar tutmanın gayreti içerisinde olacağız.” diyen İşliyen, şu ifadeleri kullandı:

“Kamil oruçlar tutmanın gayreti içerisinde olacağız. Kişi yalanı ve gıybeti bırakmazsa, ramazanın bereketinden ramazandaki ilahi rahmetten yeteri kadar istifade edebilmesi şüphelidir. Peygamber Efendimiz, "Her kim yalan söylemeyi ve yalanla iş görmeyi bırakmazsa, Allah onun yemesini, içmesini bırakmasına değer vermez." diyor. İmsak ile iftar arasında hellallerden bile uzak durduğumuz gibi hayat boyunca da haramlardan kendimizi uzak tutmalıyız. Ağızdan yalan çıkmayacak ve insan gıybeti söylemeyecek. Rabbim, makbul oruçlar tutabilmeyi nasip eylesin.”

"Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden" ,ramazan ayı boyunca yeni saatiyle, her Çarşamba 12.15’te Diyanet TV’de…