Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, TDV’ye Kurban Bağışında Bulundu

24 Temmuz 2019 Çarşamba

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, TDV’ye kurban bağışında bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kendi ve eşi Şengül Kurum adına Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) kurban bağışında bulundu.

TDV’nin “Vekaletle Kurban Kesim Programı”na destek olan Bakan Kurum, yaptığı açıklamada, kurban ibadetinin paylaşma, yardıma ihtiyacı olanları hatırlamak olduğunu ifade ederek, Bu anlamda Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak Diyanet İşleri Başkanlığımızın öncülüğünde her sene dünyadaki 145 ülkeye Türkiye Diyanet Vakfımız başta olmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığımız kurbanlarımızı götürüyorlar ve dünyadaki mazlumların yanında yer alıyorlar” dedi.

“Diyanet İşleri Başkanlığımıza bu hizmete aracılık ettiği için teşekkür ediyoruz”

Kurum, Türkiye’nin dünyadaki mazlumları, ihtiyacı olan insanları düşünen en önemli ülkelerden birisi olduğuna dikkat çekerek, “Biz de bu sene kurban vekâletimizi Türkiye Diyanet Vakfımıza verdik. Yardıma ihtiyacı olan insanlara erişsin ulaşsın diye. Allah kurban kesen tüm kardeşlerimizin kurbanlarını kabul eylesin. Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve Vakfımıza da bu hizmete aracılık ettikleri için başta sayın Başkanımız olmak üzere tüm çalışanlara teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “20 milyon insana ulaşmayı hedefliyoruz”

Kurban bağışını Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Bakan Kurum ile Şengül Kurum’a kurban vekaletleri ve TDV’ye olan güvenleri için teşekkür ederek, bu emanetlerini gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını söyledi.

“Vekaletle Kurban Kesim Programı”yla geçen yıl 17 milyon insana ulaştıklarını ve bu senede 20 milyon insana ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, Bu da en az 500 bin kurban hissesi yapmaktadır. Bu sadece bir kurban etini fakir fukara insanların sofrasına ulaştırmak değil, aynı zamanda geçen yıl 145 ülkeye Türkiye’yi, Türk insanını tanıtmış olduk. Gönül elçilerimizin sayısını arttırmış olduk. Kurban hisselerinin dünya çapında dağıtılması buna vesile oluyor” diye konuştu.