Cezaevinde Hafız Olan Mahkum İcazet Aldı

22 Mayıs 2019 Çarşamba

Cezaevinde hafız olan mahkûm icazet aldı…

Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bir hükümlü cezaevinde başladığı Kur’an eğitimi ile hafız olmayı başardı. İcazet merasimine katılan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, hafızlık cübbesini hükümlüye giydirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığının Adalet Bakanlığı ile yaptığı işbirliği çerçevesinde Kur’an-ı Kerim öğrenmeye karar veren Abdulkadir Geylani Tekgöz, tek bir harfini bile bilmediği Kur’an-ı Kerim’i önce okumayı öğrendi sonra da hıfzetti.

Yüce Kelamı ezberleyerek hafız olan Abdülkadir Geylani için, Konya E tipi kapalı cezaevinde “İcazet Merasimi” yapıldı. Hafız Tekgöz’ün törene katılan ailesi duygu dolu anlar yaşadı.

Törene katılan ve hayatının en anlamlı anlarından birini yaşadığını belirterek sözlerine Başlayan İşliyen,”Ben çok icazet törenine katıldım. Ben çok da cezaevinde yıllarca derse gittim. Çok da programa katıldım. Ama ilk defa cezaevinde bir icazet törenine katılıyorum. Bazen nefsimize uymamız, bazen öfkemizin esiri olmamız yüzünden bir takım sonuçlara katlanmak zorunda kalabiliriz. Ama önemli olan başımıza geleni fırsata çevirmektir. ”dedi.

Hafız olan hükümlü Tekgöz,”Kim derdi ki cezaevi benim Rabbimle buluşma noktam olacaktı. Rabbime sonsuz şükürler olsun.  Bırakın hafızlık kelimesini, Elif Be’yi bilmeyen ben Rabbimin izni ile Kur’an-ı zihnimde taşımakla şereflendim. ”diyerek mutluluğunu dile getirdi.