Çöpleri Karanfile Dönüştüren Üniversiteliler

8 Şubat 2017 Çarşamba

Siirt'te bir grup üniversite öğrencisi, örnek bir projeye imza attı. Topladıkları çöpleri geri dönüşüme kazandırarak hem çevre temizliğine ve geri dönüşüme katkı sağlıyorlar, hem de elde ettikleri gelirle karanfil alıyor ve moral olması amacıyla hastalara dağıtıyorlar. “Çöpü karanfile dönüştürmek” sloganı ile çıktıkları yolda şimdiki hedefleri ise geri dönüşümden kazandıkları paralarla, ihtiyaç sahibi okullara destek olmak.

Siirt’te Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İsmail Fakirullah Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, yurt binalarında ve üniversite yerleşkesinde atık cam, kâğıt, şişe, naylon, plastik ve teneke topluyor. Topladıkları atıkları, firmalara satarak geri dönüşüme kazandırıyorlar. Elde ettikleri gelirle de aldıkları karanfilleri, kentteki hastanelerde tedavi gören hastalara yaptıkları moral ziyaretinde dağıtıyorlar.

Projede amaç, öğrencilerin sosyal faaliyet kapsamında kişisel gelişimlerini sağlamak ve bir nebze de olsa, yardıma muhtaç okullardaki öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayarak gönül birlikteliği yakalamak.