DİB’in Kurslarına Büyük İlgi

15 Şubat 2016 Pazartesi

Diyanet İşleri Başkanlığının, din eğitimini toplumun her kesimine ulaştırma çalışmaları büyük ilgiyle karşılanıyor. "İhtiyaç Odaklı Kur'an Eğitimi Projesi" kapsamında 2011 yılında 274 bin kişi Kur'an öğrenmek için Camilere ve kurslara başvurdu. Bu sayı her geçen yıl katlandı ve 2015’te 1 milyona yaklaştı.

5 Yılda Kur'an-ı Kerim Öğrenmek İsteyenlerin Sayısı 3 Kat Arttı

Kur'an kurslarına gitmek için zaman sıkıntısı yaşayanlara yönelik "İhtiyaç Odaklı Kur'an Eğitimi Projesi" büyük ilgi gördü. Kur'an öğrenmek isteyenlerin sayısı 3 kat arttı. Diyanet İşleri Başkanlığının 2011’de başlattığı çalışmalar her geçen yıl daha çok kişiye ulaştı. İlk yıl 274 bin öğrenci Kur'an öğrenmek için camilere ve kurslarına başvurdu… Aradan geçen 4 yılda başvurular giderek arttı. 2015’te Kur’an eğitimi almak isteyenlerin sayısı 899 bin 383 kişiye ulaştı. Toplam 4 milyon 287 bin 217 kişiye Kur'an eğitimi verildi. 

"Her Mesai Bitimi Kur'an Eğitimi" projesiyle kurs programları mesai saatlerine özel ayarlanıyor… Çalışanlar, hafta içi, mesai sonrası ve hafta sonları belirlenen Kur'an kurslarında eğitim alabiliyor. 

"Anne-Çocuk El Ele Beraber Kur'an Öğrenmeye" projesine de talep yoğun… 4-6 yaş grubu çocuklar ve velilerinin katıldığı bu kurslarda temel dini bilgiler de öğretiliyor… "Kur'an Öğreniyorum Huzur Buluyorum" projesinde ise yaşları ileri-gönülleri genç-kadın ve erkekler kursiyerlere Kur’an eğitimi veriliyor.