Dini Yayınlar Genel Müdürü Kurt, 'Bir Yazar Bir Kitap'a konuk oldu…

20 Nisan 2021 Salı
Dini Yayınlar Genel Müdürü Kurt, 'Bir Yazar Bir Kitap'a konuk oldu…

Dini Yayınlar Genel Müdürü Kurt, "Bir Yazar Bir Kitap"a konuk oldu…

Diyanet TV'de ekranlara gelen "Bir Yazar Bir Kitap" programında Dini Yayınlar Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kurt'un "Ramazan Gölgesinde Bir Hayat" kitabı ele alındı.

"Ramazan Gölgesinde Bir Hayat" kitabında; ramazan ayının her bir günü için özel olarak seçilen konular, sohbet kıvamında okuyucuya aktarılıyor. Ramazan ayında elde edilen kazanımların, artırılan ibadetlerin ramazan ayından sonra da devam etmesinin önemi anlatılıyor. 

“Ramazan ikliminden daha iyi istifade edilebilmesi için bu kitabı kaleme aldık.” diyen Dini Yayınlar Genel Müdürü Kurt, şu ifadeleri kullandı:

"Peygamber Efendimiz, ramazan ayını, 'Mübarek bir ayın gölgesi üzerimize düştü.' diyerek karşılıyor. Bu üzerimize düşmüş olan gölgeden daha iyi istifade edebilmek ve o gölgenin altında daha güzel bir hayat yaşayabilmek için sohbet tadında rahat okunabilecek bir eser olarak kaleme aldık." 

“Oruç, nefsimizi her türlü kötülükten arındıran bir ibadet.” diyen Kurt, şöyle devam etti:

"Oruç, nefsimizi her türlü kötülükten arındıran bir ibadet. Peygamber Efendimiz'in ifadesiyle sıhhat bulmamıza vesile olan bir ibadet. Sıhhat bulma, sadece maddi hastalıklardan arınıp kurtulmak değil. Manevi hastalıklardan kurtulma adına da şifa vesilesidir oruç." 

Ramazan ayında ibadetlerin arttığını ifade eden Kurt, bunun hayatımızın tamamına sirayet edecek şekilde devamlı olması gerektiğini ifade ederek şu sözleri kullandı:

"Ramazan ayı, iyilik ve güzellik adına her şeyi yapmamızı arttırdığımız, hayatımızda bize yakışmayacak olan kötülükleri de bir kenara bıraktığımız bir mevsim. Bu yakalanmış olan zirve ömre taşınmalı."

"İnanç Problemleri" kitabını da anlatan Kurt, "İnsanımızı sahih, doğru dini bilgiyle buluşturmaya çalışıyoruz." diyerek "Bunların başında sağlam bir inanç bilgisi vermek ve kazandırmak da geliyor." şeklinde konuştu. 

Kurt, "İnanç Problemleri" kitabının oluşumuyla ilgili şu bilgileri verdi:

"Din İşleri Yüksek Kurulumuza vatandaşlarımızdan gelen sorular üzerinden yapılan bir çalışmadır. Yaklaşık, 20 bin soruyu biz aldık. Vatandaşımızın ciddi soruları var. Bu sorulara ilişkin cevapları kitabımızda derledik."

“Bir Yazar Bir Kitap” her Pazar saat 12.00’de Diyanet TV’de…