Diyanet Ailesi İftarda Buluştu

25 Haziran 2015 Perşembe

Ramazan ayının gelmesiyle pek çok hanede birlik, beraberlik ve kardeşlik buluşmaları yaşanıyor. O buluşmalardan biri de Diyanet İşleri Başkanlığındaydı. Diyanet personeli hem aileleriyle hem de Başkan Mehmet Görmez’le birlikte iftar yaptı. Başkan Görmez iftarda yaptığı konuşmada, dünyaya iyiliği, güzelliği yaymak için Diyanet personeline düşen sorumluluklara vurgu yaptı.

 
Ev sahipliğini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez yaptı, Diyanet’te çalışan personel aileleriyle birlikte iftar sevinci yaşadı. İftarın ardından bir konuşma yapan Başkan Görmez, Diyanet’in dünyadaki mazlumların umudu olduğunu söyledi. Görmez şöyle konuştu: “Dünyanın umudu olan bir ülkede yaşıyoruz. Gerçekten dünyada nerede bir mahrum, mazlum, nerede zorda kalmış bir topluluk varsa ülkemize, milletimize umut bağlamış vaziyette. Dünyanın umudu Türkiye ise Türkiye’de de umudun yoğunlaştığı müessese, şüphesiz Diyanet İşleri Başkanlığıdır.”
 
Başkan Görmez, bu anlamda Diyanet personelinin sorumluluklarına da vurgu yaptı: “Ailece hizmetin altına girmeliyiz. Ailece aynı gayeye birlikte koşmalıyız. Bir ailede eğer beyefendi, hanımefendi, çocuklar, gençler hep birlikte aynı gayeye yönelmişlerse ilahi rahmet orada tecelli eder ve hizmet çok farklı olur.”
 
Başkan Görmez’in en önemli mesajı ise Peygamberimizin (SAS) bıraktığı aile mirasıyla ilgiliydi. “Dünyada iyiliği, güzelliği yaymak için önce kendi ailemizde İslam’ın güzelliklerini yaşatmalıyız” diyen Başkan Görmez, şöyle devam etti: “Biz Diyanet ailesi olarak peygamberin mirasını taşıyoruz. Bu peygamber mirasını sadece vaaz kürsülerinde anlatarak vazifemizi yerine getirmiş olmayız. Öncelikle evimizde, hanemizde bunu tatbik etmeliyiz. Biz başkalarına İslam dininin güzelliklerini anlatırken eğer kendi ailemizi, çocuklarımızı ihmal edersek bu Allah’ın rızasına uygun olmaz ve kendi hizmet alanımızda başarılı olmamız mümkün olmaz.”
 
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, çalışanlarının dinin güzelliklerini hayatının her alanına yansıtan bir Diyanet’in İslam dünyasında faydalı olacak hizmetler yapacağını söyledi: “Bunu yaptığımız zaman sayısı milyonları bulan diyanet camiası, hem Türkiye’ye hem bütün gönül coğrafyamıza, bütün insanlığa o güzellikleri, hidayeti, rahmeti, barışı, adaleti, erdemi, fazileti taşımaya devam edecektir.”