Diyanet Camiası Bayramlaştı

29 Eylül 2015 Salı

Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatı personeli bayramlaşma programında bir araya geldi. Diyanet İşleri Başkanvekili Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz törende yaptığı konuşmada, Türkiye ve İslam topraklarında bayram sevincine gölge düşüren olayları hatırlattı… Yılmaz, Türkiye Diyanet Vakfı’nın kurban bayramı’nda başarıyla yürüttüğü faaliyetleri de başkanlık personeli ile paylaştı.

Merkez Teşkilatı Başkanlık Konferans Salonunda Biraraya Geldi

Diyanet camiası bayramlaşma töreninde buluştu. Diyanet İşleri Başkanlığı konferans salonu’nda düzenlenen programda genel müdürler, daire başkanları ve başkanlık personeli mesai arkadaşları ile bayramlaşmak için bir araya geldi. 

Kur’an tilaveti ile başlayan programda, Diyanet İşleri Başkanvekili Hasan Kamil Yılmaz bir konuşma yaptı;

"Bayramın sevincini birlikte idrak edelim derken bir taraftan terör olayları bir taraftan da sayıları bine ulaşan kardeşimizin canına mal olan acılı haber hepimizin yüreğini burktu Cenab-ı Allah inşallah bunları son etsin. İnşallah bundan sonra böyle acılar yaşamayalım. 

Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın birlikte yürüttüğü ‘vekaletle kurban’ bağışı kampanyasına da değindi; 

DİB ve Diyanet Vakfı gerçekten büyük bir faaliyet göstererek 104 ülkedeki 469 bölgeye ulaştılar ve orada 180 bin 35 hisse kurbanımız ulaştı. Bu bence dib adına çok önemli bir sürur meselesidir ve tabiki meslektaşlarımıza arkadaşlarımıza hocalarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.