Diyanet Çocuk Dergisi Şubat Sayısı Yayında

9 Şubat 2017 Perşembe

Diyanet Çocuk Dergisi’nin Şubat sayısı okuyuculara sunuldu. Bu ayki sayıda “Azim ve gayretle tüm engellerin aşılabileceği” resimlerle, hikâyelerle, bulmacalarla ve birbirinden eğlenceli karikatürlerle anlatılıyor. Çocuklara Peygamberimiz ’in hayatını bilgi kartlarıyla öğrenme imkânı da sunuluyor.

Diyanet Çocuk Dergisi her ay miniklere İslam’ın rahmet mesajını miniklere uygun bir dille anlatıyor. Bu ayki sayıda da birbirinden eğlenceli hikâye, kıssa, deneme ve şiirlere yer verildi. Kutup yıldızı köşesinde Peygamber Efendimiz ’in hayatından bir kesit sunuldu. Peygamberimiz’in hayatını soru ve cevaplarla anlatan bilgi kartları da Diyanet Çocuk Dergisiyle birlikte miniklere hediye ediliyor.

Diyanet Çocuk’da tarihteki gelişmelerden yola çıkarak her ay değerli bir ilim adamı da anlatılıyor. Çeşitli çizgi romanlarda Mavi, Allame Nine, Burçin Burhan karakterleriyle canlandırıldı. Nasrettin Hoca’nın fıkralarına yer verildi. Ayrıca ülkemize sığınan zor durumdaki mültecilere çocukların nasıl yaklaşacağı onlarla nasıl iletişim kuracağı da çocuk dergisinde anlatıldı.