Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Martı, Medine’de Türk Hacı Adaylarıyla Bir araya Geldi

1 Ağustos 2019 Perşembe
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Martı, Medine’de Türk Hacı Adaylarıyla Bir araya Geldi

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Martı, Medine’de Türk Hacı Adaylarıyla Bir araya Geldi…

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan kadın Türk hacı adayları ile buluştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı vaaz ve irşat programları kapsamında kadın hacı adaylarına hitap eden Başkan yardımcısı Martı, haccın zorluklarına ve feyzine vurgu yaparak; "Kadının cihadı hacdır." dedi.

Hac ibadetinin önemine dikkat çeken Başkan Yardımcısı Martı, "Haccın meşakkatine dayanmak, sabırlı ve hoşgörülü olmak, elinden ve dilinden hiç kimseye zarar gelmeden evine dönebilmek çok önemli. Burada geçmişimizi muhasebe edecek, geleceğimiz için yeni ve iyi kararlar alacağız. Zikre ve fikre ağırlık vermek, az konuşup çok tefekkür etmek hepimize iyi gelecek inşallah." diye konuştu.

Prof. Dr. Martı, Medine'de kadınların Peygamber Efendimiz’e gelerek onun peygamberliğini kabul edip biat ettiklerini hatırlattı; "Kadınlar Peygamber Efendimiz Medine’ye geldiğinde nasıl gruplar halinde ona gelerek biat ettiyse, biz de günahtan uzak kalmak ve sevaba yakın durmak için biat ediyoruz." dedi.

Medine'de olabilmenin büyük bir lütuf olduğunun altını çizen Başkan Yardımcısı Martı, hacı adaylarına, “Burada olmanın büyük bir nimet ve eşsiz bir lütuf olduğunun bilinciyle hareket edelim. Her anımız hamd makamında geçsin." tavsiyesinde bulundu.

Başkan Yardımcısı Martı sözlerini; "Rabbim hepimize mebrur bir hac nasip etsin." duasıyla tamamladı.