Diyanet İşleri Başkanı Görmez’den tarihi Kudüs ziyareti

19 Mayıs 2015 Salı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Kudüs’e tarihi bir ziyaret gerçekleştiriyor. 
 
15 Mayıs Cuma gecesi idrak edilecek Miraç Kandili dolayısıyla Kudüs’e gidecek Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in Kudüs’e gerçekleştireceği bu ziyaret, Miraç Kandili Özel Programı'nda Mescid-i Aksa'da yapacağı konuşmadan dolayı ayrıca önem taşıyor. 
 
Filistin Din İşleri ve Evkaf Bakanı Şeyh Yusuf Edais’in resmi daveti üzerine yarın Filistin’e gidecek olan Başkan Görmez, Akşam namazını Mescid-i Aksa’da kılacak.
 
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın 14 Mayıs Perşembe günü Kudüs’te Mescid-i Aksa’nın avlusunda düzenleyeceği iftar programına katılacak olan Başkan Görmez, ziyaretinin ikinci gününde Kudüs dini temsilcileriyle buluşmasının ardından Cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya geçecek.
 
Miraç Gecesini Kudüs’te idrak edecek olan Başkan Görmez, 'Miraç Kandili Kudüs Özel' programına katılarak yaklaşık 7 bin Türk vatandaşın da olduğu Mescid-i Aksa'da bir konuşma yapacak. 
 

Beytüllahim kentinde gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Kudüs Konferansına katılacak olan Başkan Görmez, toplantının ardından  El Halil kentine hareket edecek. Ziyaretinin son gününde Başkan Görmez, Kudüs’teki tarihi ve kutsal mekanları ziyaret edecek.