Diyanet İşleri Başkanı Görmez Suudi Arabistan’da

4 Ocak 2016 Pazartesi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, son dönemde İslam dünyasındaki çatışma ve şiddet atmosferine dikkat çekmek adına önemli ziyaretler gerçeklekleştiriyor. Görmez, İran ziyaretinin hemen ardından bugün de Suudi Arabistan’a gitti. Temasları kapsamında önemli din adamlarıyla biraraya gelecek olan Diyanet İşleri Başkanı, barış ve itidal vurgusu yapacak. 

Görmez, Temaslar Kapsamında İslam Coğrafyası için Barış ve İtidal Vurgusu Yapacak

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a gitti. Görmez, 2 gün sürecek temasları sırasında barış ve itidal vurgusu yapacak. Görmez’in ziyareti, mezhep odaklı şiddetin sona ermesi adına dikkat çekici mesajlarla dolu İran ziyaretinin hemen arkasından gerçekleşecek. Diyanet İşleri Başkanı, Suudi Arabistan’da, önemli din adamları ile bir araya gelecek.

Başkan Görmez, ziyaretinin ilk gününde Suudi Arabistan Baş Müftüsü Abdülaziz Al Şeyh ve Fetva Kurulu üyeleriyle bir görüşme gerçekleştirecek. Aynı gün İslam işleri, Evkaf, Tebliğ ve İrşat Bakanı Dr. Salih Bin Abdülaziz Al-Şeyh ile bir araya gelecek.

Mehmet Görmez, ziyaretinin son günü olan 4 Ocak’ta ise vaiz ve imamlarla buluşacak. Diyanet İşleri Başkanı, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Riyad Uluslararası Türk Okulunu da ziyaret edecek…