Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Müftü Sönmezoğlu'nun Annesinin Cenaze Törenine Katıldı

11 Temmuz 2019 Perşembe
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Müftü Sönmezoğlu'nun Annesinin Cenaze Törenine Katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Düzce’de Ankara İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu'nun annesi Ayşe Sönmezoğlu’un cenaze törenine katıldı.

Ayşe Sönmezoğlu'nun cenazesi, Boğaziçi beldesine bağlı Suncuk köyündeki evinden alınarak, Kurbantepe Camisi'ne getirildi.

Cenaze namazı öncesinde yaptığı konuşmada merhumeyi yakından tanıdığını anlatan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, merhume Ayşe Sönmezoğlu’nun çok güzel evlatlar yetiştirmiş bir anne olduğunu ifade etti.

Başkan Erbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İnananlar öldükten sonra bir kısmının amel defteri kapanmaz', Amel defterleri kapanmayacak olan insanların, ölmeden önce yaptıkları 3 şey vardır. Birincisi sadaka-i cariye, yani insanlık adına güzel işler yapan, camiler, okullar yaptıran, eğitim müesseselerine yardım eden insanlardır. İkincisi ilminden istifade edilen ilim adamları, alimlerdir. Üçüncüsü de hayırlı evlatlar yetiştiren anne ve babalardır."

Merhume için Allah'tan rahmet dileyen ve vatandaşlardan helallik isteyen Başkan Erbaş, "Ayşe annemizin cenaze namazını kıldırmak oğlu Mehmet hocaya yakışır" diyerek vatandaşlarla saf tuttu.

Ankara İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu annesinin cenaze namazını kıldırdı. Ayşe Sönmezoğlu'nun naaşı, kılınan namazın ardından caminin karşısında bulunan aile kabristanlığına defnedildi.

Müftü Sönmezoğlu ve yakınları, cami avlusunda taziyeleri kabul etti.