Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'tan Dışişleri Bakanı'na Hayırlı Olsun Ziyareti

11 Temmuz 2019 Perşembe

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı kabul etti. Erbaş,  Çavuşoğlu’na yeni hükümette görevine devam etmesinden dolayı hayırlı olsun dileklerini iletti, başarılar diledi. Ali Erbaş ayrıca Sudan’dan gelen müslüman temsilciler heyetini kabul etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişin ardından kabine üyesi bakanlara hayırlı olsun ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkan Erbaş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından kabul edildi.  Erbaş, Türkiye’nin önümüzdeki dönemde yeni hükümet sistemiyle başarılı bir yönetimin sürdürülmesi temennisinde bulundu. Yeni kabine ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na başarılar diledi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da, Ali Erbaş’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, teşekkür etti. Görüşmede Erbaş, başkanlığın faaliyetleriyle ilgili bilgi de verdi,

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Sudanlı heyetle de bir araya geldi. Güney Sudan İslam Konseyi Başkanı Anyango ve beraberindeki heyeti kabul etti. Görüşmede iki ülkenin dini kurumları arasındaki ilişkilerin önemine işaret eden Prof. Dr. Ali Erbaş, kardeş Sudan’a Diyanet İşleri Başkanlığı olarak din hizmeti, dini yayınlar ve din eğitimi gibi alanlarda destek verebileceklerini bildirdi.

Teşekkürlerini ileten Sudan İslam Konseyi Başkanı Anyango ise Güney Sudan müslümanları ve Güney Sudan'da ki dini hayat hakkında Erbaş'a bilgi verdi ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tecrübesinden faydalanmak istediklerini belirtti.