Diyanet İyilik Sofraları Kuruyor

26 Haziran 2015 Cuma

“Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman” temasından hareketle Diyanet İşleri Başkanlığı yurdun dört bir yanında iyilik sofraları kuruyor. Toplumun farklı kesimleri aynı sofra etrafında buluşma imkanına sahip oluyor.

Ramazan deyince akla ilk olarak yardımlaşma ve paylaşma kültürü geliyor. Zengini fakiri, yaşlısı genci yurdun dört bir yanında kurulan iftar sofralarında bir araya geliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı da işte bu amaçla Türkiye’nin 81 ilinde iyilik sofraları kuruyor. “Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman” temasına da uygun olarak toplumun farklı kesimleri bu sofralarda bir araya gelme ve kucaklaşma imkanı buluyor. Diyanet İşleri Başkanlığı mülteciler, mevsimlik tarım işçileri, STK temsilcileri, AMATEM’lerde tedavi gören gençler ve sevgi evlerinde kalan çocuklar için iyilik sofraları kuruluyor.

Sadece onlar değil, gençlerden cezaevlerinde kalanlara hatta ülkemize gelen yabancı turistlere varıncaya kadar pek çok kişi bu iyilik sofralarında Ramazan boyunca iftar yapabilecek.