Emekli Diyanet Personeli İftarda Buluştu

26 Haziran 2015 Cuma

Diyanet İşleri Başkanlığının emektar çalışanları geleneksel iftar yemeğinde buluştu. İftar davetinde Başkan Prof. Dr. Mehmet Görmez, kurumun eski başkanları, başkan yardımcıları ve emekli personeliyle bir araya geldi. Başkan Görmez, iftar sonrası yaptığı konuşmada “Diyanet teşkilatında çalışmak anne babaların hayır dualarının sonucudur” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının emektar personeli aileleri ile birlikte, başkanlık binasındaki iftar yemeğinde buluştu. İftara geçmişte başkan ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan isimler de katıldı. İftarın ardından kürsüye çıkan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyanet çalışanı olmanın anne babanın hayır duasının bir karşılığı olduğunu söyledi.

Başkan Görmez, İslam dünyasının içinde bulunduğu zor dönemde Diyanet camiasına önemli vazifeler düştüğünü de ifade etti: “Dünyadaki bütün mazlum, mağdur, mahrumların umutlarını bağladığı ülkenin Türkiye olduğunu hep birlikte müşahede ediyoruz. Dünyamız, İslam âlemi çok zor bir süreçten geçiyor. Bu zor süreçten geçerken her birimize çok daha fazla vazifeler düşüyor. Diyanet camiası olarak hep birlikte bu sorumluluğumuzu daima hatırlamak ve bu yolda çaba ve gayretlerden asla ayrılmamak gerekiyor.”

Diyanet İşleri Başkanlığının yürüttüğü evrensel hizmetlere de değinen Başkan Görmez, “Diyanet işleri teşkilatı artık sadece Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet veren bir müessese değildir. Dünyanın her köşesindeki Müslüman kardeşlerimize hizmet götüren bir müessesedir.” dedi.