Diyanet TV’den Ramazan Ayına Özel çocuk programları...

15 Nisan 2021 Perşembe
Diyanet TV’den Ramazan Ayına Özel çocuk programları...

Diyanet TV’den Ramazan Ayına Özel çocuk programları... 

Diyanet TV, alınan yeni tedbirler kapsamında vakitlerinin çoğunu evde geçirecek çocuklar için ramazan ayında da birbirinden özel programlar hazırladı.
 
Hem hafta içi hem de hafta sonu ekrana gelen programlarda, çocukların ramazanı sevmesi, ramazana dair; iftar, sahur, teravih, sabır, infak gibi çeşitli terimleri öğrenmeleri sağlanıyor. 
 
Hacıvat - Karagöz oyunlarından iftara hazırlık programlarına kukla diziden 'ramazan etkinlikleri'ne kadar birçok programla çocuklar eğlenirken öğreniyor.
 
Diyanet TV’de ekranlara gelen çocuklara özel programlardan “Neşeli Dostlar Sokağı”nda değerler eğitimi öğretilirken “Patili ve Dostları”nda doğa ve hayvan sevgisi kazandırılıyor.
 
Çocuklar, “Çocuk İlahileri” ile Hz. Peygamber sevgisi, tasarruflu olmak, hoşgörü gibi konuları öğrenirken “3-2-1” adlı yarışma programında puzzle tamamlara, bilmece bulma, çember atma ve nokta doldurma gibi farklı yarışmalarla eğlenirken öğreniyorlar.
 
“Şeker Hoca” ile Nasreddin Hoca’nın fıkraları ve birbirinden keyifli hikayelerin çocuklara anlatıldığı Diyanet TV’de “Gezgin ile Meraklı”da ülkemizin ve İslam coğrafyasının kültürel mirasları tanıtılıyor.
 
Diyanet TV’nin çocuklara özel hazırladığı “ramazan ayı ekranı” bunlarla da sınırlı değil…
 
“Eymen ile Karagöz”
 
Ramazan ayının neşesini yansıtan gölge oyunu karagöz ve hacivat, bu sene “Eymen ile Karagöz” programlarıyla Diyanet TV’de ekranlara gelecek.
 
Karagöz ve Hacivat gölge oyununun oynandığı programda Eymen, Karagöz’ün şakalarıyla eğlenirken Hacivat ile de oruç ve temizlik gibi konular hakkında bilgi sahibi oluyor.
 
“Eymen ile Karagöz” hafta içi saat 10.00 ve 17.30’da ekranlara gelirken hafta sonu saat 11.00’de Diyanet TV’de…
 
“Mutlugiller” 
 
Ramazan sofralarına hazırlıktan kukla oyunlarına kadar birçok programı çocuklarla buluşturan Diyanet TV, ramazanın
neşesini programlarında çocuklarla buluşturuyor. 
 
Mutlugiller ailesinin ramazan ayındaki tatlı telaşları ise “Mutlugiller” kukla dizisi ile ekranlara geliyor. Kukla dizide, Mutlugiller ailesinin maceraları çocuklara anlatılıyor.
 
“Mutlugiller” ramazan ayı boyunca her gün saat 18.20’de Diyanet TV’de…
 
"Etkinliklerle Neşeli Ramazan Günlüğü" 
 
"Etkinliklerle Neşeli Ramazan Günlüğü" ile her gün farklı bir etkinlikle çocuklar el işi çalışmaları yapıyor. 
 
Programda, çocuklar yeni dualar öğreniyorlar. Birbirinden güzel etkinliklerle de ramazan ayını dolu dolu geçiriyorlar.
 
"Etkinliklerle Neşeli Ramazan Günlüğü" hafta içi saat 09.55 ve 17.40’ta ekranlara gelirken hafta sonu saat 10.50’de Diyanet TV’de…

“İftara Hazırlık”

"İftara Hazırlık" programıyla çocukların iftar sofraları için yemek yapma serüveni ekrana taşınıyor. İftar yemeklerini hazırlayan çocuklar, dış sesin ramazan ayı ile ilgili sorularına cevap vererek eğlenirken öğreniyorlar.

"İftara Hazırlık" bu ramazan her Cumartesi ve Pazar saat 17.30'da Diyanet TV'de…