Diyanet TV’nin Hafta Sonu Ekranı

29 Kasım 2019 Cuma

Diyanet TV’nin Hafta Sonu Ekranı

‘Ailenizin Kanalı’ sloganıyla yola çıkan Diyanet TV, zengin içeriğini hafta sonu ekranına da taşıyor. Kültür sanattan, çizgi filme, sağlıktan bilime, aileden gençlere geniş bir yelpazede ilkesel yayın politikasıyla yürüyüşünü sürdüren Diyanet TV, hafta sonu ekranında da keyifle izlenen programları izleyiciyle buluşturuyor.

Çocuklara özel programlar… 

“Güvenle İzleyin” yayın politikasıyla Diyanet TV, çocuklar için birbirinden güzel programları, hafta sonu ekranlarında da çocuklarla buluşturuyor.  "Şeker Hoca" adlı çizgi filmde, Nasreddin Hoca’nın fıkraları çocuklarla buluşurken ‘Gezgin ile Meraklı’ adlı çizgi film ile de ülkemizin ve İslam coğrafyasının kültürel mirasları çocuklara anlatılıyor. “Harfler Köyü” ile Kur’an harfleri eğlenceli bir şekilde çocuklara öğretilirken,  Hz.Muhammed’in hayatından örneklerle merhamet, yardımlaşma ve paylaşmanın önemi “Dedemin Öyküleri” ile çocuklara anlatılıyor. Gül ve Ece’de ise ikiz kardeşlerin maceraları, Diyanet TV’de ekranlara geliyor.

Belgesellerle İslam kültürü anlatılıyor…

İslam tarihi ve kültürünü programlarıyla ekranlara taşıyan Diyanet TV’de,  “Namazgahlar” adlı belgeselde tarihten günümüze miras kalan namazgahlar, tarihi ve mimari özellikleriyle ele alınırken “Taşların Dili” adlı belgeselde, geçmişten günümüze ışık tutan kitabeler, üzerindeki sözlerin kime ait olduğundan hattının hangi usulle yazıldığına kadar geniş bir yelpazede ele alınıyor. “Şehirlerin Ruhu” adlı belgeselde Türkiye’deki cami ve medreseler anlatılırken “Mim” adlı kısa animasyonlarda ise tarihe iz bırakmış bilim adamları izleyiciye aktarılıyor. Yaşama dair belgeselleri izleyiciye aktaran Diyanet TV’de, “Fıtratın Aynası” adlı belgeselde geleneksel el sanatları anlatılırken, “Helal Kazancın Alın Teri” adlı belgeselde farklı meslek erbapları, yaptıkları zanaatların incelikleriyle ekranlara getiriliyor.

Gençler Unutulmadı… 

Gençlere yönelik yayın politikasıyla öne çıkan Diyanet TV’nin sevilen programlarından “Gençlerle Dinden Konuşalım”da, gençler merak ettiklerini uzman konuklara soruyor. İsmail Kılıçarslan'ın sunumuyla ekranlara gelen programda din, psikoloji, tarih, konuları uzman konuklar ve gençlerle birlikte konuşuluyor.  

Sohbet Tadında Bir Program… 

Diyanet TV, hayatın içinden bir program olan “Bi çay içimi” ile evlerinize konuk oluyor. Selman Tuna’nın sunumuyla ekranlara gelen programda, şiirden ilahiye, spordan tiyatroya birçok konu sohbet havasında izleyiciye aktarılıyor.

Diyanet TV, hafta sonu programlarıyla sizlerle olmaya devam ediyor…