Diyanet TV'den çocuklara özel Yaz Kur'an Kurs programları devam ediyor...

28 Temmuz 2022 Perşembe
Diyanet TV'den çocuklara özel Yaz Kur'an Kurs programları devam ediyor...

Diyanet TV'den çocuklara özel Yaz Kur'an Kurs programları devam ediyor...

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen Yaz Kur'an kursları devam ediyor. Yaz Kur'an Kurslarında Kur'an okumayı öğrenen çocuklar temel dini bilgilerden esma-ü hüsna ve hadislere kadar pek çok konuyu öğreniyorlar. Caminin avlusunda oyun oynarken öğrenmenin tadına varan çocuklar, yaz tatillerini Yaz Kur'an kurslarıyla dolu dolu geçiriyorlar. 

Diyanet TV Yaz Kur'an kurslarını destekleyen pek çok programı Yaz boyu çocuklarla buluşturdu. "Kur'an Öğreniyorum" "Kur'an Öğreniyorum Yaz Kur'an Kursu" programlarıyla Kur'an okumayı ve sureleri öğrenen çocuklar "Harfler Köyü" çizgi filminde ise Kur'an harflerini öğreniyorlar.

Diyanet TV'de "Harfler Köyü" çizgi filmi ile çocukların eğlenirken bir yandan da Kur'an harflerini öğrenmeleri sağlanıyor.

Diyanet TV'de ekranlara gelen "Yaz Kur'an Kursu Kur'an Öğreniyorum" programı ilgiyle izleniyor. Çocuklar programda, Kur'an Kursu Öğreticisi Fikret Cömert'in hocalığı ve Elif, Mim karakterlerinin eşliğinde Kur'an-ı Kerim okumayı öğreniyorlar. Diyanet TV'de çocukların ilgiyle izlediği "Yaz Kur'an Kursu Kur'an Öğreniyorum" programında çocuklar Kur'an-ı Kerim'i yüzünden okumayı öğreniyorlar.  Dua ezberliyorlar. 

"Yaz Kur'an Kursu Kur'an Öğreniyorum" hafta içi her gün saat 10.00'da ekranlara gelirken "Kur'an Öğreniyorum" hafta içi her gün 13.30’da Diyanet TV’de…  "Harfler Köyü" çizgi filminin tüm bölümleri Diyanet TV ve Diyanet Çocuk YouTube kanalında...