Diyanet Vakfı'ndan Kitap Kafe Hizmete Açıldı

8 Şubat 2017 Çarşamba

Başkentliler, farklı bir mekânda kahvelerini yudumlayarak kitap okumanın keyfini yaşayacak. Türkiye Diyanet Vakfı; Ahmet Hamdi Akseki Camii’nin altında özel bir kültür mekânı oluşturdu. Kitapseverler ve sanatseverler bu mekânda yazarlarla da buluşacak.

Amaç doğru dini bilginin doğru kaynaklarla vatandaşlara aktarılması. İşte bu nedenle kitapseverler için sohbet hane adında özel bir mekan oluşturuldu. Türkiye Diyanet Vakfı’nın bu kültür mekanında, cumartesi sohbetleri gibi kültürel etkinlikler de yapılacak. Okuyucu; yazarlar ve akademisyenlerle buluşacak.

Kitap Kafe’yle ilgili TDV Yayın ve Matbaa İşletme Müdürü Önder Sancak şunları söyledi; “Kitap okurları buraya geliyorlar kitabı istedikleri kadar istedikleri sürede okuyabiliyorlar. Bunun yanında bir bardak çay ya da bir Türk kahvesi ikram edebiliyoruz onlara dolayısıyla arzu ediyoruz ki insanımız daha fazla kitapla haşır neşir olsun. Arzu ettik ki Ankara’nın kitapseverleri için burada yeni bir kültür ortamı oluşsun. Kitabevimiz, kitap kafemiz ve bunun yanında geleneksel el sanatları bölümümüzle inşallah yeni dönemde Ankara’nın kültür hayatına katkı sağlayacağız.”