Diyanet'in Çocuk Kur'an Kurslarına Yoğun İlgi

7 Şubat 2017 Salı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2013 yılında başlattığı 4-6 yaş grubuna yönelik Kur’an kurslarına ilgi her geçen gün artıyor. “Kur'an Kursları Öğretim Programı” kapsamında şimdiye kadar 2 bin 607 Kur'an kursu açılırken, yaklaşık 70 bin çocuğumuz kurslarda eğitim almaya başladı. Programın öncelikli hedefi, çocukların yaşları gereği ihtiyaç duydukları gelişim süreçlerine katkıda bulunmak.

 Program kapsamında öğrencilerin, Kur'an-ı Kerim'i içerik, ses ve şekil olarak yine kendi yaş grubuna uygun olarak tanıyabilmesi yönünde eğitimler de veriliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş yoğun ilgi gören kurslar hakkında şunları söyledi.

"Anne babaya ilişkiler noktasında çocuk sevgisi noktasında dürüstlük, doğruluk, yalan söylemenin kötü olduğu çirkinliği noktasında her haftaya bir konuyu ayırarak değerler eğitimi vermeye çalışıyoruz. Annesi çocuğunun elinden tutsun kursa getirsin. Çocuğu 4-6 yaş grubu sınıfında, kendisi de diğer yetişkinler sınıfında eğitimini alsınlar. Anne-çocuk el ele sloganımızla başladık"