Diyarbakır Şehitlerine Veda

17 Ağustos 2016 Çarşamba
Diyarbakır Şehitlerine Veda

Türkiye şehitlerine ağlıyor. Diyarbakır’da gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olanların cenazeleri törenle memleketlerine uğurlandı. Diyarbakır Bölge Denetleme İstasyonu’na bomba yüklü araçla saldıran Pkk, 6 canımızı hayattan koparmıştı. 1’i çocuk iki sivil, 5 polisimiz bu hain saldırıda şehit düştü. Diyarbakır’da onlar için cenaze töreni düzenlendi.

Hain Saldırıda Şehit Düşen Biri Çocuk, Beşi Polis 6 Şehit Törenlerle Uğurlandı

Şehitler için Diyarbakır İl Emniyet Müdürülüğü’nde tören düzenlendi. Türk bayrağına sarılı getirilen 6 tabut yürekleri dağladı. Sıralanmış 6 şehit arasında bir de minik vardı. 5 yaşındaki Hüseyin Utku Gülbahar. Hüseyin, babası polis memuru Ahmet Gülbahar ile aynı saldırıda şehit düştü. Baba-oğul bugün, törenin ardından defnedilmek üzere memleketleri Kahramanmaraş’a uğurlandı. Şehit polislerin yakınları Türk bayrağına sarılı tabutların üzerinde gözyaşlarına boğuldu.

Diyarbakır il valisi ve jandarma komutanlarının da katıldığı törende şehitler için eller duaya açıldı. Hain saldırının şehitleri düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı. Şehit Yakup Kılınç’ın naaşı Elazığ'a, şehit Nazif Kaplan’ınki Adıyaman'a, şehit Salih Zengin’in naaşı Gümüşhane'ye, şehit Siraç Balpetek’in cenazesi de Diyarbakır’ın Çermik ilçesine gönderildi.