Eski Bakan Cevat Ayhan Son Yolculuğuna Uğurlandı

9 Mayıs 2018 Çarşamba
Eski Bakan Cevat Ayhan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 54. Hükümet'te Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak görev yapan Cevat Ayhan’ın cenaze namazını kıldırdı.

 
Beyin kanaması sonucu 2010'dan bu yana yatağa bağlı tedavisi süren ve dün akşam saatlerinde Bayındır Hastanesi'nde vefat eden Ayhan'ın cenaze namazı, Hacı Bayram Camisi'nde ikindi namazını müteakip kılındı.
 
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, merhum Ayhan’ın ömrünü millete hizmetle geçirdiğini ifade ederek, “ Bazı insanlar vardır yüzüne baktığınız zaman Allah'ı hatırlatır Cevat Ayhan Beyefendi böyle insanlardan birisiydi. Cenab-ı Hak herkese böyle bir hayat yaşamayı nasip eylesin” dedi.
 
Cenaze namazına, Ayhan'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, kabine üyeleri, siyasi parti genel başkanları, milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
Başkan Erbaş'ın kıldırdığı namazın ardından eski Bakan Ayhan'ın eşi Nurşen Ayhan ile oğulları Ömer ve Nihat Ayhan, cami avlusunda taziyeleri kabul etti.
 
Ayhan'ın cenazesi, bugün memleketi Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde Orhan Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Akyazı ilçesine bağlı Çıldırlar Mahallesi'nde toprağa verilecek.