Ezanı Güzel Okuma Yarışması İzleyiciyle Buluşmaya Devam Ediyor

26 Şubat 2019 Salı

Diyanet TV ekranlarında Türkiye televizyonlarında ilk olma özelliği taşıyan yeni bir program; “Ezanı Güzel Okuma Yarışması”, izleyiciyle cumartesi akşamları buluşmaya devam ediyor. 5.haftanın finalinde ise ezan bülbülleri gür sesleriyle ezanlarını okudular ve jüri tarafından değerlendirildiler. İzleyici ve jüri oylarıyla birlikte toplam 458 puan alan Hamdi Köker 5. haftanın birincisi olarak yarı finale kaldı.

Müslümanları 5 vakit huzura çağırıyor, minarelerden yankılanarak çevresinin manevi ruhunu coşturuyor Ezan-ı Muhammedi. İşte Müslümanlar için bu kadar önemli olan ezanımızı, en güzel okumalarla, Diyanet TV ekranlarında her cumartesi akşamı 'Ezanı Güzel Okuma Yarışması' devam ediyor. 

5.haftanın finalinde ise 5 ezan bülbülü sırayla ezanlarını okudular. Gönüller titredi ve manevi çoşku stüdyo da ve ekranlarda yaşandı. Jüri üyeliklerini İsmail Coşar, Fatih Koca, Hadi Duran ve her hafta farklı bir misafir jüri yapıyor. Okudukları Ezanı Muhammedi’nin ardından jüri tarafından 100 üzerinden değerlendirme yapılıyor.

Ses, makam, eda ve seda gibi kriterler göz önünde bulundurularak puanlama yapılıyor. Ayrıca yarışmacılara izleyicilerde puan vererek haftanın birincisi seçiliyor. Ezanı güzel okuma yarışmasının 5.haftasında 5 yarışmacı ezan okurken en fazla puanı alan yarışmacı Hamdi Köker oldu.

Hamdi köker jüriden 372 puan izleyiceden de 86 puan toplamda ise 458 puan alarak haftanın birincisi oldu. Haftanın ikincisi, Mehmet Emin Katran üçüncüsü Safa Derin dördüncüsü Faruk Kayhan ve beşincisi ise Şenol Çimen oldu.