Gaziler Gününde 15 Temmuz Gazisi Mustafa Zorova

20 Eylül 2017 Çarşamba

Diyanet Haber, gaziler gününde, 15 Temmuz gazisi Mustafa Zorova’yı ziyaret etti. Türkiye onu “Doldur, boşalt, diz çök diyince kimse kalmadı. Ölenler sadece Allah diyebildi” sözleriyle tanımıştı. 70 yaşında olan ve 30. Ameliyatına girecek olan Mustafa Amca’ya acil şifalar diliyoruz.

“Sadece bir kere Allah diye bağırdılar ama yerle gök arası çınladı. Arkası yok hiç birinin de, oldukları yerde ses soluk kesildi…”

Takvimler 15 Temmuz 2016’yı gösteriyordu. Hiç unutmadığımız, unutamayacağımız o kara gecede darbeye karşı durmak üzere sokaklara dökülen halkın üzerine tereddüt etmeden ateş açtılar.  

“Onlar paniğe kapıldı yaylım ateş açtılar. Yoksa böyle yaylım ateş yapmazlardı rast gele milletin üstüne. Hiç görülmüş mü dünyada ben 70 yaşına geldim 4 defa inkılap oldu böyle sivil halkın üstüne kurşun yağdırmadılar. Uçaklar bomba atmadılar.”

O karanlık gecede kritik noktalardan biri de darbecilerin üs olarak kullandığı Ankara’nın artık kahraman ismi de eklenen Kazan ilçesindeki akıncı hava üssüydü. Haberi alan halk oraya akın etti. Uçakların kalkmasına engel olmaya çalıştı.

“Elimizde bir şey yoktu. O doldur kapat vurun dediğinde elimde bir şey olsaydı ben askerliğimi yapmış adamım. O senin son anın. Hemen karşımda iki metre arası var. Ben de ona sıkardım artık kaç tane sıkabilirsem.”

“Asker bize bir kurşun sıkmadı. Hatta vurulduktan sonra ben askere dedim ki gel oğlum, geldi asker önüme çapraz taktı o. İlk görüp de sıkmayan asker. Belimde kayışım vardı, bacağımı boğdur. Kanım akmasın. Ben ölmem dedim. Belimden çıkardı, burayı boğdurdu, dede dedi bir damla kanın akmıyor.”

Üs komutanlığı önüne gelenlerden biri de 70 yaşındaki Mustafa Zorova’ydı. Bacağına isabet eden üç kurşunla ağır yaralandı, gazi oldu.

Fetullahçı terör örgütünün darbe girişimini engellemeye çalışan her yaştan vatandaş 15 Temmuz gecesi kendilerini silah ve tankların önüne attı. Bacağından üç kurşunla yaralanan Mustafa Zorova’yı Türkiye; “Doldur, boşalt, diz çökün diyince kimse kalmadı. Ölmeden önce sadece Allah diyebildiler” sözleriyle tanıdı.

“Hala bacağıma baktıkça o gece bugün olmuş gibi geliyor. O hain darbecileri topal bacağımla bana 4 tanesini versinler hiç acımadan öldürürüm onların dördünü de.”

Mustafa Zorova, 14 ay içerisinde tam 29 ameliyat geçirdi; ama iyileşemedi, ayağa kalkamadı.

Mustafa Amca’nın tek istediği ayağa kalkmak, arkadaşlarını ziyaret edip onlarla hasbihal etmek. 30. Ameliyatına girecek ve dua bekliyor.