Görmez’den Saldırıya Tepki

18 Şubat 2016 Perşembe

Türkiye’nin kalbini kana bulayan menfur saldırıya Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’den de tepki geldi. Görmez katliamı gerçekleştirenlerin ahirette can yakıcı bir azapla karşılaşacağını vurguladı. Hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına da sabır diledi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Yazılı bir açıklamayla Ankara’daki saldırıyı kınadı. 

"Saldırıyı Esefle Kınıyor, Hayatını Kaybedenlere Rahmet, Yaralılara Şifa, Yakınlarına Sabır Diliyorum"

Görmez: İnsanlıktan nasibini almamış her türlü değerden ve vicdani duygudan yoksun kişi veya kişiler tarafından Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırıyı esefle kınıyor, şehit olan güvenlik güçlerimize, hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Haktan rahmet niyaz ediyor, yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Yakınlarına ve milletimize sabır, metanet ve baş sağlığı diliyorum.

Görmez, “Zalimler bu dünyada da ahirette de hüsrana uğrayacaklardır” dedi. 

Mehmet Görmez: İnsana, hayata ve huzura kasteden zalimler ve katiller güruhu çok iyi bilmelidirler ki Allah'ın adaletinden asla kaçamayacaklardır. Allah, zalimlerden bu hain saldırının hesabını er ya da geç mutlaka soracaktır. Bu hunharca katliamı gerçekleştirenleri ahirette can yakıcı bir azap beklemektedir. Allah, masum canların intikamını mutlaka alacaktır. Allah mazlumlarla beraberdir. Cenab-ı Allah, millet olarak sabır ve tahammül gücü zorlanan gönüllerimizi onarsın. Milletimizin başı sağ olsun.

Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığının din görevlileri istişare toplantısı nedeniyle bulunduğu Van’da sabah namazı kıldırdı. Ardından cemaate seslendi, gündeminde Ankara’daki terör saldırısı vardı. "Cenabı hak onlara rahmet eylesin yeryüzünde zulmen katledilen öldürülen bütün masum şühedaya cenabı hak rahmet eylesin milletimize sabırlar versin bütün alemi islamı her türlü kötülükten kurtuluşu nasip eylesin."